Davutlar'dan Haberler
Davutlar Esnafı umudunu okul tatiline bağladı
Perşembe, 17 Haziran 2010 22:43

 Bu yaz sezonu başlangıcının serin ve yağışlı geçmesi nedeniyle, turizm sezonunun açılışı gecikirken, Davutlarlı esnaflarımız umutlarını ilk ve orta dereceli okulların tatile girmesine bağladılar.
 
Görüştüğümüz esnaflar, “bu yaz sezonu havaların serin ve yağışlı geçmesi nedeniyle gerek belde merkezi gerekse sahillerimiz halen bomboş durumda. Bütün umutlarımız 18 Haziran'da sona erecek eğitim-öğretim döneminden sonraya kaldı. Sezonla ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Okulların kapanmasıyla birlikte belde merkezimizin ve sahillerimizin hareketlenmesini bekliyoruz.
 
Bu yıl havaların serin ve yağışlı geçmesi nedeniyle bir hayli etkilendik. Ancak, okulların tatile girmesiyle özellikle yerli turistlerimizin piyasayı bir parça canlandırmasını umut ediyoruz. Bu yaz sezonu içinde ayrıca Ağustos ayı içinde mübarek Ramaz ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Şuküfe Cemal Özbaş ÇP Lisesi bu yıl 34 mezun veriyor
Perşembe, 17 Haziran 2010 22:41

 Beldemizin güzide eğitim-öğretim kurumlarından Davutlar Şuküfe-Cemal Özbaş Çok Programlı Lisesi, bu eğitim-öğretim yılı sonunda 34 mezun veriyor.
 
Edinilen bilgiye göre Türkçe-Matematik Bölümlerinde 19, Muhasebe bölümünde 15 olmak üzere, Davutlar Şuküfe-Cemal Özbaş Çok Programlı Lisesi'nden 2009-2010 eğitim-öğretim yılı sonu itibarıyla mezun olacak 34 öğrencinin bir kısmı muhasebeyle ilgili 2 yıllık Meslek Yüksekokulları'na yatay geçiş yaptırmayı planlıyorlarken, diğerleri de üniversite seçme sınavlarına hazırlıklarını sürdürüyor.

Okul idarecileri, bu eğitim-öğretim yılı sonu itibarıyla herhangi bir mezuniyet etkinliği düzenlemediklerini ancak, öğrencileri 24-26 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'a götürerek, üniversite ve eğitim hayatını tanıtabilmek amacıyla Kadir Has ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Esnaf Odası esnaf denetimlerini sürdürüyor
Perşembe, 17 Haziran 2010 22:39

 Davutlar Esnaf Odaları Başkanı KAMİL Güler, Oda yönetimi olarak, Davutlar Belediyesi ile işbirliği içinde esnaf denetimlerini sürdürdüklerini belirtti.
 
Başkan Kamil Güler, gazetemize yaptığı açıklamasında, “Davutlar Esnaf Odaları yönetimi olarak, Belediye Zabıta Amirliğiyle birlikte esnaflarımızı denetlemeye başladık. Kontrollerimizde esnaflarımızın işyeri açılış ruhsatı, vergi kaydı, ustalık belgesi ve tarifeli esnaflarımız da da fiyat tarifelerinin bulunup bulunmadığını kontrol ediyoruz.

 
Şu ana kadar 300 civarında esnafımıza yaptığımız denetimlerde 70 civarında işyerinde çeşitli kayıt noksanlıkları bulunduğunu tespit ederek, yasalar çerçevesinde 1 aylık bir süre verdik. Bu süre bitiminde tekrar yapacağımız kontrollerde eksiklerini tamamlamayan esnaflarımıza para cezaları ve işyerlerini kapatmaya kadar çeşitli cezalar uygulayacağız.


Hepsini Oku, (0)
Davutlar Tarım Kredi Kooperatifinden tarım sigortası uyarısı
Perşembe, 17 Haziran 2010 22:36

 Davutlar Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ekrem Çetin, bu yıl kış aylarında yaşanan birkaç günlük don olayıyla özellikle şeftali üretiminde ortaya çıkan verim kaybının tarım sigortasının önemini çiftçilerimizin gözünün önüne serdiğini vurguladı.
 
Kooperatif Müdürü Ekrem Çetin, “Kooperatifimiz Groupama Sigorta Şirketi'nin Yetkili Acentası olduğundan çiftçilerimize yönelik don, yangın, tabii afet, canlı hayvan hayat sigortası ve benzeri tarıma yönelik ürün sigortaları yapmaktayız. Çiftçilerimiz ürünlerini sigorta ettirmeleri halinde sigorta priminin yarısı da devletimiz tarafından ödenmektedir.

 
Bu kış sezonu yöremizde yaşanan birkaç günlük don olayı özellikle başta şeftalimizde olmak üzere tüm ürünlerimizde verim kaybına yol açm ...

Hepsini Oku, (0)
Esnafımız yeni sezona sıkıntılı giriyor
Perşembe, 17 Haziran 2010 22:33

 Haziran başında başlaması gereken turizm sezonunun bu yıl havaların serin ve yağışlı geçmesi nedeniyle geciktiğini belirten esnaflarımız, sezonun başlaması için umutlarını okulların kapanışına bıraktıklarını söylüyorlar.
 
Bu sezon kurum ve kuruluşların Davutlar'ın her yönüyle tanıtımını, verilmesi gereken hizmetlerin aksatılmadan verilmesini ve esnafa yönelik denetimlerin dozunun da iyi ayarlanarak, turistleri rahatsız etmeden yapılması gerektiğini belirten özellikle sahil sitelerindeki esnaflarımızın çoğu, tanıtım noksanlığından ve hatalı denetimden yakınıyorlar.

 
Yeni sezon hakkında beklentilerini sorduğumuz Davutlar Plajı işletmecisi Sıdıka Alimoğlu, bu sezona umutsuz girdiklerini belirtirken, “Tüm umutsuzluğumuza rağmen, şayet Davutlar'ımızın, sahil sitelerimizin tanıtımı iyi yapılabilirse, kontroller uygun zamanlarda yerli ve yabancı konuklarımızı rahatsız etmeden ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Mahalle Muhtarları seçmeleri uyardı
Pazar, 13 Haziran 2010 22:41

 “VATANDAŞLARIMIZ LÜTFEN LİSTELERİ KONTROL ETSİNLER”
   
12 Eylül 2010 Pazar günü yapılacak olan Anayasa Değişikliğinin Halkoyuna sunulmasında kullanılacak olan Seçmen Listeleri'nin 09 Haziran 2010 Çarşamba günü mahalle muhtarlıklarında askıya çıkması üzerine Davutlar Mahalle muhtarlarımız ortak bir açıklama yaparak, vatandaşları askıdaki listeleri kontrol etmeleri konusunda uyardılar.

   
Osmaniye Mahalle Muhtarı Ziya Yeşilova, İslamşanlı Mahalle Muhtarı Cemal Ulus, Türkşanlı Mahalle Muhtarı Fikret Arıcı ve Yeni Mahalle Muhtarı Bilal Tuna, yaptıkları ortak açıklamada, seçmen listelerinin 9 Haziran'da Muhtarlıklarda askıya çıktığını, yaklaşan Anayasa Referandumunda oy kullanmak isteyen tüm seçmenlerin 22 Haziran 2010 Salı günü akşamı saat 18.00'e kadar bağlı bulundukları mahalle mu ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Tarım Kredi Kooperatifin'den çiftçilere uyarı
Pazar, 13 Haziran 2010 22:38

 Davutlar Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ekrem Çetin, kooperatife vadesi geçmiş borçları bulunan çiftçilere borçlarını erteleme imkanı sağlandığını hatırlatarak, tüm çiftçileri uyardı.
   
Davutlar Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ekrem Çetin, “Davutlar Tarım Kredi Kooperatifi olarak, Davutlar merkez, Güzelçamlı ve Caferli köyündeki tüm ortaklarımıza ve çiftçilerimize başta kooperatif Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Ersin, tüm yönetim kurulu üyelerimiz ve Ziraat Mühendisimiz Mustafa Kocabaş ile birlikte hizmet vermekteyiz.
   
Kooperatifimize çeşitli nedenlerden dolayı borçlarını ödemekte zorlanan, ödeyemeyen, vadesi geçen borçlu tüm ortaklarımız için Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Vali Kadir Uysal İÖO Mezuniyet Gecesi 16 Haziran'da
Pazar, 13 Haziran 2010 22:35

 Davutlar Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu 8'nci sınıf öğrencileri için düzenlenecek “Mezuniyet Gecesi” 16 Haziran Çarşamba günü akşamı saat; 19.00'dan itibaren Sevgi Plajı yanındaki Liman Restoran'da yapılacak.
   
Bir anlamda “Mezuniyet Balosu” da denilen bu gecede 2009-2010 eğitim öğretim yılında temel eğitimi tamamlayan 60 civarında öğrenci, canlı müzik eşriğinde gönüllerince eğlenerek, okullarından mezun oluyor olmanın mutluluğunu hep beraber yaşayacaklar.

   
YILSONU BAHAR ŞENLİĞİ İSE 17 HAZİRAN'DA…

Vali Kadir Uysal İÖO Okul Aile Birliği ayrıca 17 Haziran Perşembe günü akşamı tüm öğrenci ailelerinin katılabileceği “Bahar Şenliği, Çay Partisi” adı altında bir etkinlik düzenleyecek.
   
Okul Ail ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 2.24701 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu