Davutlar'dan Haberler
Davutlar B.Spor U-19 yenmeden yapamıyor.
Perşembe, 27 Ocak 2011 15:29

 DAVUTLAR BELEDİYESPOR: 3 - KUŞADASISPOR: 1

Maça; Ferdi ****, Yasin ****, İbrahim ****, Ahmet ***, Ladik ****, Bünyamin ****(Dak. 64 Devran***), Burak ****, Gökhan ***, Oktay ***, Semih ****, Tunç ****(Dak 63 Davut**)

Maçın 5. dakikasında  bu grubun iddialı takımlarından Kuşadasıspor bulmasına rağmen gençlerimiz inanmışlığın verdiği güçle maçı bırakmadı. Oktay hırsıyla kaleciye yaptğı sert müdahaleden sarı kart gördü. Maçın 13. dakikasında kazanılan serbest vuruşu Ladik alda at dercesine ceza sahasına gönderdi, Bünyamin bu güzel ortada topu ağlarla buluşturunca durum 1-1 oldu. Maçta ağırlığını hissettiren gençlerimiz rakibine kolay kolay top göstermedi.  Oktay 36. dakikada müsait bir pozisyonu harcasa bile bu kimsenin moralini bozmadı. İlk yarı 1-1 sona erdi.


Hepsini Oku, (0)
Kuşadası / Davutlar'da bir göçmen köyü "Osmaniye"
Pazar, 16 Ocak 2011 12:02

 Yeni kurulan ve bugün ilk genel kurulunu yapan  Kuşadası Yerel Tarih Araştırmaları Derneğinin düzenlediği etkinlik davetini alınca yolumuz yine Kuşadası’na düştü.Hem güzel bir panel izleyeceğimizi hem de değerli dostlarımızla bir araya gelip sohbet imkanı bulacağım için çok sevindim.Gerçekten de tam düşündüğüm gibi oldu. Panelin yapılacağı otel girişinde Necat Çetin hocam ile karşılaşacağımızı hiç aklıma getiremezdim.O da bizim gibi panel davetini alınca Torbalıdan çıkıp gelmişti. Samsun’da düzenlenen Kongremizde de bir bildiri sunan  değerli araştırmacı ve Mübadil dostu hocamızın sohbeti gene çok eğlenceli ve bir o kadar etkileyiciydi. Panelin başlayacağı haberi gelince, salona geçtik.
                         &nb ...

Hepsini Oku, (22)
Kuşadası - Davutlar'a İskan Edilen Girit Göçmenleri
Cumartesi, 15 Ocak 2011 22:49

 (KUYETAD) Kuşadası Yerel Tarih Araştırmaları Derneği 15 Ocak Cumartesi günü “Kuşadası- Davutlar’a İskan Edilen Girit Göçmenleri” konu başlıklı bir etkinlik gerçekleştirdi. 1. Olağan Genel Kurulu’nu yapan Kuşadası Yerel Tarih Araştırmaları Derneği, kongreyi bir etkinlik ile taçlandırmak amacıyla ADÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Tuncay Ercan Sepetçioğlu’nun sunumu ile bir tarih sohbeti gerçekleştirdi. Saat 16.oo’da  Atınç Otel’de gerçekleştirilen etkinliğin konu başlığı; “Kuşadası- Davutlar’a İskan Edilen Girit Göçmenleri” idi. Yaklaşık 60 kişinin katıldığı etkinlik sonrası bir de Kuyetad Kokteyli yapıldı.

Sepetçioğlu: “Her Göç Acılı ve Sancılı Olmuştur”

(ADÜ) Adnan Menderes Üniversitesi Araştırma Gö ...

Hepsini Oku, (0)
KUYETAD yönetiminde 1 Davutlar'lı
Cumartesi, 15 Ocak 2011 22:42

 (KUYETAD) Kuşadası Yerel Tarih Araştırmaları Derneği 1.Olağan Genel Kurulu, 15 Ocak Cumartesi günü Saat 14.oo’de yapıldı. Seçilen Yönetim Kurulu önümüzdeki günlerde toplanarak görev bölüşümü yapacak.Saat 14.oo’de Kuşadası Selanik Mübadilleri Derneği Salonu’nda yapılan genel kurulda açılış ve saygı duruşundan sonra divanın seçimi yapıldı. Divana; Nurettin Öztürk (başkan) Cenk Cengiz (yazman) ve Yunus Çengel (üye) seçildi. Nurettin Öztürk genel kurulu açtı.

“Yerel Tarih Çalışmalarını Daha Nitelikli Hale Getireceğiz”
Gündemin 4. maddesi olarak “Geçici Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu” Şenol Eskin tarafından okundu.
21 Temmuz 2010 tarihinde kurulan Kuyetad Faaliyet Raporu’nu Şenol Eskin okudu. Raporda; “2000 yılından bu yana (KUYETA) Kuşadası Yerel Tarih Araştırmala ...

Hepsini Oku, (0)
ELİNİZE NE GEÇTİ!!!!
Salı, 28 Aralık 2010 18:28

 Geçtiğimiz günlerde İslamşanlı Mahallesi, Feriha Ruhi Karakaş İlköğretim okulunun önündeki Namık Kemal Caddesinden Ağaçlı istikametine doğru, insanlar gördükleri manzara karşısında ne diyeceklerini bilemediler. Özellikle okula giden küçük yaştaki öğrenciler bile gözyaşlarını tutamadılar. Yol boyundaki dikili turunç ağaçlarını kendini bilmez ya da bilmezler acımadan kesmişler. İslamşanlı mezarlığında da bir kara selviyi kökünden kesmişler bazı ağaçlara çentikler atarak onları yaralamışlar.
      
Evet, bu bir cinayet… Bu cinayeti işleyen kişinin yada kişilerin esas düşmanlığı sadece kırdığı ağaca değildir bunu bilelim. Bu düşmanlık  bu yoldan gelen geçen, her yaştan aklı başında normal insanlara, bu insanların temsil ettiği eğitim, ahlak ve inanca, devlet düzenine, uygarlık anlayışına karşıdır. Bunu yapan insana ne ...

Hepsini Oku, (0)
KUŞ-ATAK BÖLGESEL ATIKSU ALT YAPI ÇALISMASI BAŞLADI
Salı, 28 Aralık 2010 18:23

 Kuşadası, Söke, Davutlar ve Güzelçamlı Belediyeleri için, Türkiye Yasaları ve Avrupa Birliği normlarına uygun, fonksiyonel ve çevreci bir katı atık yönetimi sistemiyle, yeniden kullanım ve geri dönüşüm oranlarını yükseltmek, Kuşadası çevresi ve komşu belediyeler sınırları içinde yeraltı sularının kirlenme oranlarını düşürmek, Kuşadası körfezinin kirlenmekten kurtulmasına bağlı olarak halkın sağlığının korunması ve bölgenin turistik önemini kaybetmemesi için Kuş-atak Belediyeler Birliğ kapsamında planlanan Bölgesel Atıksu alt yapı çalışmaları başladı..
         
Davutlar sahilinde yüklenici firma tarafından kiralanan Atakentteki eski Gençlik kampında konuşlanan firmada 35 işçi çalışıyor. Her biri konusunda uzman olan ekibin şantiye sefi yardımcısı Ufuk Merter'den aldığımız bilgiler göre, G ...

Hepsini Oku, (0)
Bozburun açıklarında meydana gelen Deprem Ege'deki büyük depremin habercisi mi?
Perşembe, 16 Aralık 2010 17:11

 İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi ve deprem uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Bozburun açıklarında meydana gelen depremin Ege’deki büyük depremin habercisi olduğunu söyledi.

Ercan daha önce de yaptığı açıklamada Ege Bölgesi’nin son bir kaç aydır büyük bir deprem üretmek üzere gerildiğini ve yaşanan bu depremlerin bu gerginliğin yavaş yavaş boşalması olduğunu söylemişti.

Ercan, ancak bunun büyük depremin hemen bu küçük depremlerden sonra meydana geleceği şeklinde anlaşılmaması gerektiği ifade etti. Bölgenin turistik önemine değinen Ercan, yapılaşmayla ilgili uyarılarda bulundu. İşte Ercan’ın depereme ilişikin tespitleri ve önerileri.

Uzun süredir Ege ile Batı Anadolu’nun deprem sancıları içinde gerildiğinden sözedegeliyorum. 15 Aralı ...

Hepsini Oku, (0)
GÜZELÇAMLISPORDA SELİM ALPER DÖNEMİ
Pazar, 28 Kasım 2010 20:45

 Aydın Süper Amatör ligine bu yıl yükselen Güzelçamlısporda antrenör Ali Çağlar'ın görevine son verildi. Güzelçamlıspor antrenörlüğüne yarı yarıya Güzelçamlılı sayılan Selim Alper getirilidi. Konuyla ilgili bilgi veren Güzelçamlıspor Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Tuncay, '' Ali hoca ile yollarımızı ayırmamız gerekiyordu. Sporda siyaset olmaz. Bu konu hakkında daha geniş açıklama yapacağız. Ligden çekildiğimiz ifadeleri de doğru değildir.
             
Başta Belediye Başkanımız Özkal Yüksel ve biz yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla çocuklarımızın hizmetkarıyız, kimseye efendi değiliz. Çocuklarımızın arasına fitne fesat karıştırmayalım. Birileri ayrımcılıktan yana hareket ediyor, inanıyorum ki onu yalnızlık paklayacaktır. Birileri de  ...

Hepsini Oku, (22)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 2.35247 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu