Davutlar'dan Haberler
Bahar Turnuvası yarın başlıyor.
Cuma, 27 Nisan 2007 15:01

 Geleneksel olarak düzenlenen bahar turnuvasına katılanlar kuraları çekerek rakiplerini belirlediler. 8 takımın katıldığı turnuva tek devreli lig usulü olarak 2 grupta yapılacak.

A GRUBUNDA: Yıldız Spor, Esnaf Spor, Çarşı Spor, Örnek Spor
B GRUBUNDA: Deniz Spor, Lise, Ağaçlı Spor ve Gözde Spor (Osmaniye Spor) olarak belirlendi.

İlk hafta maçları eğer bir aksilik olmadığı taktirde 28 Nisan 2007 Cumartesi günü söyleyen tertip komitesi başkanı Bülent Timoçin, 19 Mayıs'ta final oynatmayı diyoruz diyerek talimnameyi tüm takımların mutabakatı sonucunda hazırladıklarını ve turnuvaya katılan tüm takımların gerekli hassasiyeti göstermelerini istiyoruz dedi.

İLK HAFTANIN MAÇ PROGRAMI


Hepsini Oku, (11)
Yeni Giritliler
Cuma, 27 Nisan 2007 13:42

 Dedelerinin, ninelerinin kopup geldiği adayı keşfettiler, Giritlilik ruhunu canlandırdılar. Artık ‘ailemin evine gidiyorum' turları düzenliyor, Girit yemeklerini gün ışığına çıkarıyor, Girit lokantaları açıyor, Girit kitapları yazıyorlar.

Girit Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'de büyücek bir adası. Gündüzleri denizi güneşi, akşamları kıyıda yenen lezzetli balıkları, gece taverna eğlenceleri, dar, denize açılan sokakları, o sokaklardaki küçük kafeleri, gezilecek tarihi yerleriyle, son yıllarda Türk turistlerin de daha çok rağbet ettiği bir yurtdışı tatil cenneti. Ancak hayatımızdaki yeri bununla sınırlı değil; Girit yüz binlerce Türk'ün geçmişteki anavatanı aynı zamanda.

1923'te Yunanistan ve Türkiye arasında imzalanan mübadele anlaşmasıyla topraklarından sökülüp atılan Giritli Türkler, o adayı hiç unutmadı. Uzaklaşmakta olan geminin güvertesinden son ...

Hepsini Oku, (1)
Folklorcularımız Bölge şampiyonasında
Perşembe, 26 Nisan 2007 18:55

 Davutlar Kültür Turizm Tanıtma ve Gençlik Spor Kulübünün bünyesinde oluşturulan ve ilk yılında stilize dalında Aydın İl birincisi olan folklorcularımız şimdi de Muğla'da 29 Nisan 2007 Pazar günü yapılacak olan bölge şampiyonasına katılacaklar.

Bölge şampiyonasında derece alacaklarına emin olan folklorcularımızı izlemek isteyenler için belediye tarafından 29 Nisan 2007 Pazar günü Saat: 10.00'da belediye önünden araç kaldıracak.

Folklorcularımız davutlar.net olarak başarılar dileriz. ...

Hepsini Oku, (1)
Osmaniye Spor'da şok istifalar!
Çarşamba, 25 Nisan 2007 09:06

 Bahar Turvasının iddalı takımlarından Osmaniye Spor (Gözde)da şok gelişmeler yaşandı. Bahar turnuvası tertip komitesinin aldığı karar ile Turnuvaya katılan takımlar Mahalle isimleri kullanmayacak.

Yıllardır turnuvaya Osmaniye Spor adıyla katılan takım komitenin bu kararından sonra adını Gözde spor olarak değiştirdi. Takımlarının isminin değiştirilmesine tepki gösteren Takımın İdari İşler sorumlusu Haydar Bayramoğlu ve Genel menejer Yüksel Ersin görevlerinden istifa ettiler.

...

Hepsini Oku, (3)
Davutlar ve Güzelçamlı beldeleri termal turizm bölgesi ilan edildi
Cuma, 20 Nisan 2007 15:42

 Kuşadası'na bağlı Davutlar ve Güzelçamlı beldeleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından termal turizm bölgesi ilan edildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç imzasıyla yapılan açıklamada, Davutlar ve Güzelçamlı'da son derece önemli ve değerli termal kaynaklar bulunduğu belirtilerek, bu iki beldenin termal turizm alanı ilan edilmesiyle termal kaynaklardan turizmin büyük fayda sağlayacağına dikkat çekildi.

Açıklamada, "Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen alternatif turizm çalışmaları kapsamında sağlık ve termal turizmin geliştirilmesi amacıyla; Kuşadası Termal Turizm Geliştirme Projesi kapsamında Davutlar ve Güzelçamlı beldeleri termal turizm bölgesi olarak belirlenmiştir. Termal Turizm Geliştirme Projesi kapsamında Kuşadası'na bağlı Davutlar ve Güzelçamlı beldelerinde yapılacak çalışmalar Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü tar ...

Hepsini Oku, (0)
Bahar Turnuvası Kayıtları başladı
Çarşamba, 18 Nisan 2007 23:57

 Yıllardır her yıl nisan ayında yapılmakta olan ve artık geleneksel hale gelmiş olan Bahar Futbol Turnuvasına kayıtlar Elektrikçi Kemal Timoçin'in iş yerinde devam ediyor. Turnuvaya katılacak tüm takımların kayıtlarını yaptırarak maçların bir an önce başlamasını sağlamaları istenmekte. Bu konuda turnuvaya katılacak takımların gerekli duyarlılığı göstereceklerine inanıyoruz. İleride turnuvalanın sadece futbol ile kalmamasını basketbol'un da turnavanın ayrı bir dalı olarak eklenmesini diliyoruz. Turnava'dan resimler ve sonuçlar ve an davutlar.net te yer alacak.

OSMANİYE SPOR'UN MORAL GECESİ
Bahar turnuvasına en kıdemli takımlarından biri olan Osmaniye Spor turnuva öncesi geçen hafta Star Beach'te (Volkan'ın Yeri) stres attı. Aynı zamanda takımdan askere giden Ayhan Uyar ve Taylan Coşkun için düzenlenen yemek gü ...

Hepsini Oku, (5)
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları
Çarşamba, 18 Nisan 2007 23:37

 23 Nisan 2007 günü tüm yurtta olduğu gibi kasabamızda kutlanacak olan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı programı;
Yer : Cumhuriyet Meydanı - Davutlar Stadyumu
Tarih : 23 Nisan 2007 Pazartesi
Saat : 09.00 (Cumhuriyet Meydanı) - 10:00 (Davutlar Stadyumu)
1- Çelenk sunma Tören Programı 23 Nisan 2007 Pazartesi günü Saat: 09.00'da başlayacaktır.
2- Program Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz anısına toplumda tüm kesimlerin temsil edeceği şekilde yapılacaktır. Davutlar Belde halkıyla birlikte Okullarımızın Bayrak ve Flamaları eşliğinde çelenk sunan ve sunmayacak olan Kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürleri, siyasi partilerin belde başkanları, meslek odalarının belde temsilcileri, özel ve resmi banka müdürleri, Kamu yararına çalışan dernek başkanları ve yerel basın programa katılacaklardır.
3- Kamu kuruluşları, Siyasi Partiler ve kamu v ...


Hepsini Oku, (0)
Davutlar.net hakkında
Çarşamba, 13 Aralık 2006 12:50

 davutlar.net Sitesine Hoş geldiniz. Sitemizin hazırlanmasının en önemli amaçlarından biri Davutlar'ı en iyi şekilde tanıtmak ve internete bulunan tüm Davutlar'lıları davutlar.net çatısı altında bir araya getirmektir. Davutlar'a daha önce hiç gelmeyenler için oturdukları yerden kasabamızı dolaşabilmeleri imkan vermek. Davutlar'da yaşayan hemşerilerimiz için beldimiz hakkında haberleri bilgisayar başından takip edebilmesini, yaşadıkları yer hakkında bilmediklerini öğrenebilme imkanı oluşturmanın yanında, Davutlar dışında yaşayan hemşerilerimiz için ise dostları ve akrabaları ile internet üzerinden hoşça sohbet etmelerini sağlama arzusundayız. Kısaca hem siteyi ziyaret edenleri bilgilendirmek hem de aynı zamanda eğlendirmektir. Doğanın ve Denizin bir arada olduğu, Yazın olduğu kadar Kışında kendine özgü güzelliği olan Davutlar cennetten bir köşe olarak tanınıyor. Davutlar hakkında öğrenmek istediğiniz bilgi ...


Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.95057 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu