Davutlar'dan Haberler
EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR
Çarşamba, 04 Temmuz 2012 19:49

Kuşadası'na bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Davutlar'da görevli Trafik polisleri her zaman yaptıkları emniyet kemeri uygulamasını geçtiğimiz hafta sonu Sevgi plajı yolunda gerçekleştirdiler. . Emniyet kemeri takan sürücüleri tebrik eden, takmayanlara da ceza uygulamasından önce emniyet kemeri takılmasının kazalarda hayat kurtardığını anlatan trafik polisleri bu uygulamanın sürekli yapılacağını emniyet kemerinin hayat kurtardığı bilincinin vatandaşta oluşması gerektiğini konusunda bilgilendirdiler. Emniyet kemeri hayat kurtarır bunu tüm sürücüler bilmeli dediler.
                
Bu uygulamaya şahit olan biz Davutlar Ekspres olarak emniyet kemeri takmayan vatandaşların bahaneleri hem uygulama yapan trafik polislerini hem de bizleri güldürdü . Bir sürücü  'Sizi görünce çıkarttım şahitlerim var' diyerek araçtaki kız arkadaşını gösterdi. B ...

Hepsini Oku, (0)
YAVUZLAR PETROL HAS-KAN PETROLÜ SATIN ALDI
Salı, 03 Temmuz 2012 07:33

 Davutlar'da 1988 yılından beri faaliyet içerisinde olan Has-Kan petrolü satın alarak  akaryakıt sektöründeki tecrübelerini Davutlar halkının hizmetine sunarak sürdürmek isteyen Yavuzlar petrol, bu sektöre1985 yılunda Söke çevre yolundaki akaryakıt istasyonu ile başlamış. İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliğinden mezun olduktan sonra doğup büyüdüğü yer olan Söke'ye dönen Kemal Yavuz çalışkanlığı ve güleryüzlü hizmetiyle istasyon sayısına en son Has-Kan petrolü eklemiş, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak istasyon sayısını artıran Yavuzlar petrol önce müşteri memnuniyeti diyerek, Davutlar'da da başarılı olacaklarına inanıyorlar.

Yavuzlar Petrol Davutlar Petrol Ofisi genel kordinatörü Selçuk Yavuz ''En büyük temennimiz Da ...

Hepsini Oku, (0)
TATİL BELDESİ DAVUTLAR SAHİLİNDE BİR İLK YAŞANDI
Cumartesi, 30 Haziran 2012 07:57

 Aydın ili  Kuşadası ilçesi Davutlar beldesi sahilinde geçtiğimiz günlerde gece saat 24.00 sıralarında Mersin Beach Clup Oteli Plajında bir adet Caretta Caretta yumurtlamış.  Ülkemiz kıyılarında Dalyan’dan başlamak üzere genellikle Güney Ege ve Akdeniz kıyılarını üreme alanı olarak seçen Caretta caretta cinsi iribaş bir deniz kaplumbağası, Davutlar kumsallarına ilk kez yuva yaparak yumurta bıraktı. Mersin Beach Clup Otel müdürü Murat ÇELİK olaya duyarlı davranarak yetkilileri anında aramış, bunun üzerine Aydın Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Melikunnas ÖZKAYA ve  Dilek yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Park Müdürü Erdinç KUTSAL, Şube Müdürlüğü ve Milli Park  Ekipleri  olayın olduğu yeri koruma altına almışlardır .

                Orman ve Su ...

Hepsini Oku, (0)
MHP Davutlar'ın ilçe olması için Kanun teklifi verdi
Pazar, 22 Nisan 2012 06:27

Halen 17 ilçesi olan Aydın'da, Güzelhisar, Atça, Ortaklar, Umurlu, Bağarası, Davutlar, Acarlar ve Efeler adıyla yeni ilçeler oluşturulması istendi.

MHP Aydın milletvekili Ali Uzunırmak tarafından TBMM Başkanlığına sunulan kanun teklifi ile, nüfusu 999 bin kişiye ulaşan Aydın'ın, sınır genişlemeleri nedeniyle de yeni ilçelere ihtiyacı olduğu vurgulandı. Türkiye'de 1926 yılında 327 olan ilçe sayısının da, bugün 892'ye ulaştığı hatırlatıldı.

Aydın'ın halen, Merkez, Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Germencik, Kuyucak, Nazilli, Sultanhisar, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Söke ve Yenipazar olmak üzere 17 ilçesi bulunuyor. Teklif ile Aydın'ın ilçe sayısı 25'e çıkması öngörülüyor. Türkiye'de en fazla ilçe sayısı 40 ile İstanbul'da bulunuyor. Konya'nın 33, İzmir'in 30 ve Ankara'nın 25 ilçesi var. Bayburt ve Hakkari ise 3'er ilçeye sahip.
...

Hepsini Oku, (0)
Feriha Ruhi Karakaş İlköğretim Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
Salı, 16 Ağustos 2011 06:44

 Bizleri mutlu eden bu olay hakkında daha geniş bilgilendirme için önce sizlere comenius programı nedir kısa bir açıklama yapmak istiyorum. Comenius Programı, genel olarak, okul eğitiminde kaliteyi artırmayı ve Avrupa boyutunu güçlendirmeyi hedefler; ülkeler arası işbirliğini geliştiren, okul eğitimi alanında çalışan personelin mesleki gelişimine katkıda bulunan çalışmaları özendirir; Avrupa dillerinin öğretilmesinin yaygınlaştırılmasını teşvik eder ve kültürler arası diyalog sağlayacak çalışmaları destekler.
     
Eğitimde Kalitenin Artırılması ve Avrupa Boyutunun Güçlendirilmesi İçin, okullarla öğretmen yetiştiren kurumlar arasında ülkeler arası işbirliği ve değişim, eğitim yöntemlerinde ve öğretim materyalinde yenilikler, okul yönetimi alanında iyi uygulamaların ve yeniliklerin yaygınlaştırılması, eğitimde dışla ...

Hepsini Oku, (31)
Davutlar'da genel seçim sonuçları
Pazar, 12 Haziran 2011 15:53

 Davutlar'da kesin seçim sonuçları;
CHP:
2387
AK Parti:
1491
MHP:
1099
Bağımsız: 598
...

Hepsini Oku, (0)
Aydın Valisi Hüseyin Avni Çoş Davutlar'daydı
Perşembe, 17 Şubat 2011 21:05

 İlimiz Valisi Hüseyin Avni COŞ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim AKTEMUR, Tarım İl Müdürü Muhsin TEMEL, Kaymakam Mustafa ESEN, VE bazı daire müdürleri ile beldemizde halkla iç içe oldu. Bu ziyarette eşi kaza geçiren ve hastanede tedavi gördükten sonra evinde tedavisi devam eden AKP Davutlar Belde Başkanı Zeynel ÇENGEL'i iş yerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sunan Vali COŞ burada oturup vatandaşlarla çay içerek sohbet etti. Davutlar Giritliler Kültür, Dostluk ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yunus ÇENGEL dernek faaliyetleri ve çıkarılan Giritliler Gazetesi hakkında bilgi verdi. Gazetenin içeriğini inceleyen ve beğenisini belirterek gazeteyi alan Vali COŞ çarşıda bir süre yürüyerek esnaflarla sohbet etti hayırlı işler diledi.

          Davutlar Belediyesine uğramadan Davutlar Şukufe Cemal ÖZBAŞ &Cce ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediye Spor Gol Oldu Yağdı
Perşembe, 27 Ocak 2011 17:16

 U -17 LİGİ    Davutlar Belediye Spor:6 - Sağlıkspor:1
U -19 LİGİ    Davutlar Belediye Spor:3 - Kuşadasıspor:1
SÜPER AMATÖR LİG Davutlar Belediye Spor: 8 - Tuğlaspor: 0

U 17 LİG ŞAMPİYONU DAVUTLAR BELEDİYESPOR
     Pazar günü şampiyonlukta iddaalı Sağlıksporu gole doyuran Davutlar Belediyespor, Grubun şampiyonlukta diğer iddaalı takımı Yıldız fenerin kendi evinde Sökespora 3-1 yenilmesiyle maçların bitmesine bir hafta kala Aydın ili birinci grubunda şampiyonluğunu ilan etti.
       

Maça : Ferdi*****, Yasin ****, Kaan ***(Cemal**), İbrahim ****, Mustafa Gelir ***, Burak ****(Mustafa Arıcı **), B ...

Hepsini Oku, (23)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 2.06565 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu