Davutlar'dan Haberler
Festivalin şeftali Güzelleri
Cumartesi, 11 Ağustos 2007 22:02

 Bu yıl 3. Düzenlenen geleneksel Davutlar şeftali ve kültür-sanat festivalinin ikinci gününde şeftali güzellik yarışması düzenlendi. Onüç güzel kızın katıldığı güzellik yarışmasında jüri üyeleri ilk üçü belirlerken oldukça zorlandılar. Onüç yarışmacının heyecanlı oldukları gözlerden kaçmadı.

Jüri üyelerinin puanlamaları ardından on yedi yaşındaki üniversite öğrencisi Sinem GÖKDEMİR birinci
Onyedi yaşındaki lise öğrencisi Fulya Ecem SEVİM ikinci
Yirmi yaşındaki üniversite öğrencisi Meral UYAR üçüncü oldu.
Meslek lisesi öğrencisi olan Gülşen DOLU ise sempati güzeli seçildi.
Davutlar 3. Geleneksel Şeftali Festivali güzellerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

İlk üçe giren güzellere pelüşleri giydirildi. Şefta ...


Hepsini Oku, (1)
3. Geleneksel Davutlar Şeftali ve Kültür Festivali kutlandı
Cumartesi, 11 Ağustos 2007 21:56

 Geçen hafta gerçekleşen; 3. Geleneksel Davutlar Şeftali ve Kültür Festivali 3 Ağustos 2007 Cuma günü Saat 16.00’da Aydın Belediyesi Bando Takımı Şehir Turu gösterileri ile start aldı. Festival, Aydın Belediyesi Bando Takımı, Bursa Mehter Takımı ve Sirk Grubunun kasaba turu gösterilerinin ardından Festival komitesi adına Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış ve Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal’ın ATATÜRK anıtına çelenk koyması ile törenler başladı.

Festivalin açılışına Aydın Valisi Mustafa Malay, Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Dağlı, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Abdullah Sarı, Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü, Aydın eski Valisi Muharrem Göktayoğlu, Eski Bakanlardan Nahit Menteşe ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Sunuculuğunu Esra Ceyhan’ın yaptı ...


Hepsini Oku, (0)
Davutlar Geleneksel 3. Şeftali ve Kültür ve Sanat Festivali
Cumartesi, 28 Temmuz 2007 23:33

Bu yıl 3. düzenlenecek olan Davutlar Geleneksel 3. Şeftali ve Kültür ve Sanat Festivali 3 - 4 - 5 Ağustos 2007 tarihleri arasında düzenleniyor. Bu yıl geçen 2 yılda olduğu gibi En güzel şeftali ve şeftali güzeli yarışmaları düzenlenecek.

Festival Programı;

3 Ağustos 2007 Cuma
16.00 Aydın Belediyesi Bando Takımı Şehir Turu Gösterisi
16.30 Bursa Mehter Takımının Şehir Turu Gösterisi
17.00 Festival Sirk Grubunun Şehir Gösterisi
17.30 Festival Kortejinin Belediye Binası Önünden Cumhuriyet Meydanına
Gelişi ve Açılış ( Sunucu: Esra CEYHAN ) 18.00 Atatürk Anıtına Çelenk Konulması
- Saygı Duruşu
- İstiklal Marşı 18.30 Açılış Konuşmaları ve Plaket Töreni
- Belediye Başkanı
- Vali
- Bakan
18.45 Plaket Töreni
- Dereceye Giren Şeftali Üreticilerine Ödüllerinin Verilmesi
- Okullar Arası Şiir, Resim ve Ko ...


Hepsini Oku, (0)
Davutlar'da Genel Seçim
Pazartesi, 23 Temmuz 2007 18:12

 Davutlar; pazar günü yapılan ve AKP'nin tarihi zaferi ile sonuçlanan genel seçimlerden bir hafta öncesinde siyasi yönden oldukça hareketli geçti. AKP, CHP ve MHP milletvekili adayları beledimize geldiler. 22 Temmuz 2007 Pazar günü yapılan genel seçimde Davutlar'da partilerin oy dağılımı:
1 - CHP ............. 1397
2 - MHP ............. 1332
3 - AKP ............... 994
4 - DP ................ 602
5 - Bağımsız ........ 429
6 - Genç Parti ...... 134

şeklinde gerçekleşti. Seçilecekler gün geçmede ki kasabamız Davutları mesken tutmasınlar. Aşağıda kasabamız ziyaret eden siyasi parti temsilcilerine değiidik.  

Bakan Koç'un Davutlar ziyareti
DAVUTLAR AK parti belde teşkilatı 11.07.2007 Çarşamba günü akşamı saat: 22.07'de turizm bakanı Atilla Koç, Mehmet Erdem,  Semiha Öğüş ve Metin Akar kasabamıza gelerek. Da ...


Hepsini Oku, (1)
Tıkla nerede oy kullanacağını öğren
Çarşamba, 18 Temmuz 2007 15:03

 Vatandaşlar, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) internet sitesinde belirtilen alana TC Kimlik Numaralarını girerek nerede oy kullanacaklarını öğrenebiliyor.

NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Oluşturulan ''Bilgisayar Destekli Seçmen Kütüğü Sistemi (SEÇSİS)'' ile Türkiye genelindeki seçmenleri bilgisayar ortamına kaydeden YSK, internet sitesi aracılığıyla da vatandaşların muhtarlıklara gitmeden de bilgilerini kontrol edebilmelerini sağlıyor.

Seçmen bilgilerini, belirlenen süre içinde muhtarlıkların yanı sıra YSK'nın www.ysk.gov.tr internet adresinden kontrol edilebilen vatandaşlar, nerede oy kullanacaklarını da aynı siteden görebilecek.

YSK internet sitesindeki ''Nerede oy kullanacağım'' yazılı bölüme gir ...


Hepsini Oku, (1)
Emrah-Esra Uysal
Çarşamba, 18 Temmuz 2007 09:10

 Tuncay-Resmiye Uysal'ın büyük oğlu Emrah Uysal ile Esat-Nuray Demirbaş ailesinin güzel kızı Esra Demirbaş'ın muhteşem düğünleri 7 Temmuz Cumartesi akşamı Adakule Otel ve  8 Temmuz 2007 Pazar akşamı saat: 19.30'da Davutlar Futbol sahasında Davutlar halkının katılımı, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Pelin,  Davutlar'ın gururu Aydın İl Birincisi DATGES Folklor Ekibi ve büyük sanatçı Coşkun Sabah'ın da güzel şarkılarıyla beldemiz görkemli bir düğüne şahit oldu.

Genç çiftin nikahlarını damadın babası Davutlar Belediye başkanı Tuncay Uysal kıyarken nikah şahitleri eski dışişleri Bakanı Nahit Menteşe ve ve eski Kuşadası Belediye Başkanı Engin Berberoğlu oldu. Nikah kıyılırken yapılan havai fişek gösterisi görülmeye değerdi.

...

Hepsini Oku, (1)
Davutlar Spor'da isim ve yönetim değişikliği
Cuma, 06 Temmuz 2007 08:36

Davutlar sporun adıyla birlikte yönetimde değişti. Yapılan tüzük değişikliği ile birlikte takımımızın adı Davutlar Belediye Spor olarak tescil edildi. Adnan Özturan'ın başkanlıktan ayrılmasıyla yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu. Başkan İbrahim Başlık, sportif kollar yöneticisi Oktay Bircan, Ali Kocabıyık, Ahmet Yavuz, Mustafa Güner.

Yeni yönetim kurulunun ilk icraatı liglerin Eylül ayı başında başlaması nedeniyle yeni sezon için futbolcularla görüşmelere başladı. Remzi, Melih, Sedat'la anlaşma sağlandı. Davutlar'ın gençleri ile görüşülerek takıma kazandırılmaya çalışacak. Didim belediye spora giden Osman ve Demirali'nin yerine kaleci ve forvet alınması düşünülüyor. Son yönetim kurulu toplantısı sonucu görüldü ki her kafadan bir ses çıkmıyor. Ortak hareket ederek bazı olayların değişmesi konusunda radikal kararlar alınacak g ...


Hepsini Oku, (2)
Paradise Beach-Cennet Plajı yeniden açıldı!
Perşembe, 05 Temmuz 2007 19:16

 Davutlar beldemizin sahilinde bulunan yörenin en eski plajlarından Yeşil Cennet Tur sitesi önündeki Paradise Beach-Cennet Plajı 2005 yılında kapatıldıktan iki yıl  sonra Cengiz BERBEROĞLU'nun yönetiminde tekrar hizmete açıldı.

Geçtiğimiz hafta resmi açılışı yapılan Cennet Plajı'nda hizmetin en güzeli sergilenmekte. Açılışa Belediye başkanı Tuncay UYSAL'ın yanı sıra eski belediye başkanları Adem TUNA ve Mustafa KAVALCI, meclis üyeleri Hasan Bavik, Mehmet Ali Ateş, Osmaniye mahallesi muhtarı Ziya Yeşilova, Davutlar Belediye Spor yeni başkanı İbrahim Başlık ile birlikte kalabalık yerli yabancı misafir topluluğu katıldı. Konuşmacılar cennet plajının Davutlar'a hayırlı olması dileklerinde bulundular. Konuklara Asçıların piri Muharrem Ustanın hazırladığı Cennet kokteyli ikram edildi. Geceye Cengiz hocamızın Amerika'dan gelen oğlu Hakan gitarı ile renk kattı. Söylediği yerli yabancı şarkılarla izleyenlerin büyük beyenisini kazandı.

Cen ...


Hepsini Oku, (1)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 2.01255 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu