Davutlar'dan Haberler
Görme Özürlüler Davutlar kampında dışarıda kaldılar
Perşembe, 13 Eylül 2007 09:38

 Gözder üyesi 70 görme özürlü ve 30 refakatçisi Kuşadası Davutlar’da bulunan Aydın Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Davutlar Gençlik ve İzcilik kampına geçtiğimiz Mart ayında yaptıkları yazışma ile kampa geldi. İstanbul’dan tatile gelen görme özürlüleri kampta yer olmadığı için alınmadı. Saatlerce otobüs içinde sıcakta bekleyen görme özürlüler. Valiliğin kampında yer olmadığını öğrendiklerinde yıkıldılar

Dernek başkanı Bülent KELLECİ: Mart ayında müracaat ettiklerini ve faks çektiklerini ifade etse de sonuç değişmedi ve İl Müdürlüğündeki görevlilerin hatası sonucunda özürlüler sokakta kaldı. Bunun üzerine Davutlar İzci ve Gençlik Kampı Şube Müdürü: Zeynel AKIN kendi çabaları kampta 40 kişilik yer oluşturabildiğini ifade etti.

AKIN: kampa katılacak derneklerin faksı önceden bize geliyor şuan kam ...


Hepsini Oku, (51214)
Altın kızımızla gurur duyuyoruz
Perşembe, 13 Eylül 2007 09:26

 Belediyemiz veterineri Hakan Avcu ve beldimiz esnaflarından Bahar Çiçekçiliğin sahibesi Bahar Avcu'nun kızı Buse AVCU karatede Davutlar’ımızın adını tüm ülkeye hatta ve hatta Dünyaya duyurmaya çalışıyor. 16.17.18. Ağustos 2007 tarihleri arasında Samsun’da yapılan Türkiye Karate Şampiyonasında kilosunda çeyrek finale kadar yükselmiş, elde olmayan aksilikler sonucu Türkiye 5 ncisi olarak büyük bir başarı elde etmiştir.

Uluslar Arası Merkez Teknik Hakem heyeti Buse Avcu’nun tekniğini ve gösterdiği performansını beğenerek 5 nci olmasına rağmen 6.7.8.9 Eylül 2007 tarihinde İstanbul’da yapılacak olan Uluslar Arası İstanbul Open (Açık) Dünya Şampiyonasına çağırmışlardır.

Amatör spor branşı olarak Davutlar Belediye spor bünyesinde faaliyet gösteren karate takımımız genelde büyük başarıları imza atmasına rağmen üvey evlat muamelesi görüyor. Futbolun gölgesinde kalan bu spor dalında elle ...


Hepsini Oku, (20007)
Kapalı pazar yeri temel atma töreni
Pazar, 02 Eylül 2007 00:07

 26 Ağustos 2007 Pazar günü saat:15:00'te Davutlar belediye başkanı beldemize uzay çatılı kapalı Pazar yerinin startını verdi.

Pazar alanının temel atma törenine Aydın Valisi Mustafa Malay, Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış, Güzelçamlı Belediye başkanı Bayram Bayaözlü, Davutlar belediye meclis üyesi Hasan Çoban Davutlar belediye başkan vekili Hasan Bavik, Davutlar belediye meclis üyesi Mehmet Ateş Davutlar belediye meclis üyesi Mustafa Yakıt, Davutlar Spor Kulübü eski başkanı Adnan Özturan, Davutlar DATGES derneği başkanı Selim Alper, Davutlar belediye spor kulübü başkanı İbrahim Başlık, Kuşadası Eski şoförler odası başkanı Hüsnü Öten, Güzelçamlı belediye meclis üyesi Şaban Canlı ve davetliler katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan belediye başkanı Tuncay Uysal, “ Turistik güzel beldemizde her zaman eksikliğini hissettiğimiz beldemize yakışır güzel bir kapalı Pazar yerinin nihayet bu g&uum ...


Hepsini Oku, (0)
Modern Pentatlon Federasyonu Davutlardaydı
Cumartesi, 01 Eylül 2007 13:07

 Beldemiz Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Sporcularına ev sahipliği yaptı. Sevgi Plajında gerçekleşen sportif etkinliklere ilgi oldukça yoğundu.

Dört sene önce kurulan ve kulüpleşme çalışmalarının hızla yurt geneline yayan Pentatlon Federasyonunun bünyesinde 5 branş bulunuyor. Atıcılık, yüzme, binicilik, eskrim ve koşu branşlarından oluşan Pentatlon Federasyonunun bünyesinde 400 sporcu bulunuyor. Beldemizde yaz kampına giren 62 sporcu, Sevgi Plajında sportif gösterilerde bulundular.

Davutlar belediyesinin organize ettiği Sevgi Plajında ki koşu müsabakalarında Ergün Yürü, Ömer Faruk Koçar, Menekşe Bayramlı, Yurdagül Baktimur, Halil İbrahim Deniz, Serdar Özdemir, Mehmet Demirağa, Yakup Vedat Aydın, Kubilay Kurt, Kemal Hıncal hakem heyetinin yönettiği; Yıldızlar B bayan kategorisinde 1. Tuğçe Çimen, 2. Hazal Gülhan, 3. Merve Yılmazlardan oldu. Erkeklerde 1. Tolga Karaosman, 2. Oğuz Öztürk, 3. Korhan Arısoy oldu.
...


Hepsini Oku, (0)
DATGES Ekibi'nin yarışma hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.
Çarşamba, 29 Ağustos 2007 23:04

 Davutlar DATGES Halk Oyunları Ekibi Muğla’daki başarılarından sonra gecelerini gündüzlerine katarak İstanbul’daki yarışmalara Melih Taşer hocanın nezaretinde hazırlanıyor.

Davutlar DATGES Halk Oyunları Ekibi Selim Alper ile yaptığımız görüşmede; “ İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye şampiyonasında da hedefimiz en iyi dereceyi Davutlar'a armağan etmektir. Bunun için başarı yolunda ne gerekiyorsa maddi ve manevi her türlü desteği gördüğümüzü bunun içinde en iyi karşılığın Davutlar halkına ve bizi sonuna kadar destekleyen tüm bireylere bizim yanımızda oldukları için ne kadar teşekkür etsek azdır.

Davutlar halkı böyle başarılara layıktir. Davutlar halkı için ne yapsak azdır.

Davutlar halkının desteğini her zaman yanımızda hissettik. Bu hissiyatında Davutlar’a yeni başarılar getireceğine kalben inanıyorum.” dedi.

...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Milli Park'ında rekor
Cuma, 24 Ağustos 2007 12:44

 Türkiye'nin en önemli doğal mirasları arasında yer alan Davutlar Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda bu yıl ziyaretçi patlaması yaşanıyor.

Kuşadası ilçesi sınırları içerisindeki milli parka sadece Temmuz ayı içerisinde 22 bin 680 aracın giriş yaptığı öğrenildi. Temmuz ayındaki bu rekor rakamla birlikte yılın ilk 7 ayında Dilek Yarımadası Milli Parkı'na giriş yapan araç sayısı 70 bine ulaştı.

Davutlar Dilek Yarımadası Milli Park İşletme Şefi Erdinç Kutsal, özellikle yerli ve yabancı turistin yoğun olduğu Temmuz ayında ise tam bir ziyaretçi patlaması yaşandığını söyledi.

Kutsal, sadece Temmuz ayında ise 22 bin 680 aracın Milli park'a giriş yaptığını belirterek, Ağustos ayında da aynı talebin sürdüğünü kaydetti.
...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar yangın müdahale binası yenilendi.
Pazartesi, 13 Ağustos 2007 22:17

 Beldemiz Davutlar’da Orman   Yangında İlk Müdehale Ekibinin binası  restore edildi. Tadilat aşamaları tamamlanan  bina düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Yeni   binanın    açılmasıyla    nedeniyle düzenlenen törene Kuşadası Kaymakamı A. Ali Barış, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü, Muğla   Orman   Bölge    Müdürü İbrahim   Aydın,  Aydın Orman İşletme Mü-dürü Hüseyin Yalçın, Aydın İşletme   Müdür Yardımcısı   Abit   Baca,    Kuşadası  Orman İşletme Şefi Çetin Akkaya,   Söke    Orman İşletme Şefi Koray Aşık ile orman görevlileri ve kalabalık bir davetli topluluğu   katıldı.

Açılışta konuşan Hüseyin  Yalçın,  Muğla Orman Bölge Müdürü İbr ...

Hepsini Oku, (0)
Atlı Jandarma Timi
Pazar, 12 Ağustos 2007 22:41

 1. Derece Turizm bölgesi olan Kuşadası Davutlar, Güzelçamlı ve Milli park yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrar. Güneyde geçit vermez Samson sıra dağları, esen rüzgarları engellemesi gibi. Üzerinde çeşit çeşit ağaçların renk renk çiçekleri ilk baharda görmek bir başka güzelliktir.
O çiçeklerin kokusu buram buram tüm çevreye yayılır. İşte bu sebepten dolayı bu yerler ve yöreler cennetten sayılır. Temiz hava, bol oksijen, altın kum, berrak mavi deniz, verimli ova, meyve verir kasa kasa, kova kova.
İşte burasıdır, insanların neşeli, mutlu, yaşadığı temiz doğa.
Sahil dinlenceciler birlikte 250 bin nüfusu, barındıran cennet beldeler Davutlar ve Güzelçamlı’da yaşayanlar, ve mevcut olan doğa, ihanet, hıyanet, dalalet, husumet, gasp, hırsızlık vb. Gibi tehlikelere maruz kalmayacağını kim ve kimler iddia edebilir.
Sık sık yanan ormanlarımız neden yanmak-ta? Niçin yakılmakta? Sebep ve neden ne olursa ...


Hepsini Oku, (2)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.90999 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu