Davutlar'dan Haberler
DATGES Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı
Cuma, 23 Kasım 2007 14:08

 Cennet beldemiz Davutlar’da Ekim/2005 tarihinde kurulan Davutlar Kültür Turizm Tanıtma Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (DATGES) 17 Kasım 2007 Cumartesi günü Olağanüstü Genel Kurulunu yönetim binasında çoğunluğu sağlayarak yaptı.

Görevlerini bu güne kadar başarıyla yürüten Selim Alper’in yönetim kurulu başkanlığından, yönetici Enver Önder’in yönetimden ayrılması nedeniyle oluşturulan yeni yönetim kurulu Rahmi Aydın, Hikmet Askı, Eyüp Tülek, Ahmet Ovanmak ve Ahmet Çörekçi’den oluştu.

Yeni yönetim kurulu kendi arasındaki seçimle Rahmi Aydın’ı başkanlığa, Hikmet Askı’yı başkan yardımcılığına getirdi.

Kurulalı 2 yıl gibi kısa bir süre olmasına rağmen Davutlar’ın tanıtımında büyük rol oynayan Davutlar Kültür Turizm Tanıtma Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (DATGES) folklor ekibi sırasıyla Aydın’daki folklor oyunları yarışmasında İl B ...

Hepsini Oku, (0)
SHÇEK 1 - Davutlar 2
Perşembe, 22 Kasım 2007 09:34

 10.11.2007 Cumartesi günü Aydın’ da 2 nolu sahada şiddetli yağış ve yağmurun ağırlaştırdığı, özellikle 2. Yarıda futbolcuların bile ayakta durmakta zorlandığı sahadan galibiyetle dönen takımımız maça Çağlar - Murat Arı ( Ahmet ) Mehmet, Enver, Sedat, Mahmut, Selçuk, Molla, Engin (Ferhat), Remzi, Tayfun (Güray) terbiyle başladı.

Lig de galibiyeti bulunmayan SHÇEK bu maça galibiyet için çıkmıştı. Geçtiğimiz hafta Kral Yavuz ile yollarını ayıran yönetim bu maça takımı Mehmet Çam ve Oktay Bircan’ ın hazırlamasına karar verdi. Böyle bir ortamda SHÇEK lig de ilk galibiyetini almak istiyor. Davutlar Belediye Spor'da maçın hele hele böyle bir hava da kolay geçmeyeceğini biliyordu.

Maçın ilk dakikalarında SHÇEK bastırıyordu. 11 dakikada Tayfun ile golü bulan takımımız 1- 0 öne geçti. SHÇEK hakemi de arkasına alarak kalemizi ablukaya aldı. Golümüzden yaklaşık 10 dakika sonra SH&Ccedi ...

Hepsini Oku, (22)
Öğretmenin mutluluk gözyaşları
Çarşamba, 21 Kasım 2007 11:50

 Beldemizde bulunan Vali Kadir Uysal İlk Öğretim Okulu Öğretmeni Nuray Sabah Aykurt’un sevinci ve mutluluğu görmeye değerdi.

Öğretmen Nuray Sabah Aykurt Vali Kadir Uysal İlk Öğretim Okulu 1-B sınıfını okutuyordu. Okulların açılışının kısa bir süre olmasına rağmen öğrencilerinden Semanur Sarı, Sude Sis, Yazel Yılmaz olamak üzere 3 öğrenci okumayı öğrendiler.

Semenur Sarı, Sude Sis, Yazel Yılmaz öğretmenleri Nuray Sabah Aykurt’u çok sevdiklerini söylediler.

Öğretmen Nuray Sabah Aykurt ise öğrencilerimle ne kadar gururduysam azdır, okuların açılması kısa bir süre olmasına rağmen sınıfında bulunan Semanur Sarı, Sude Sis, Yazel Yılmaz okumayı sökmüşlerdir. Bu da beni son derece mutlu etmiştir. Bizler öğretmenler için en büyük mutluluk budur. Bu mutluluk parayla pulla satın alınmaz. Eminim diğer öğretmen arkadaşlarım da benim gibi düşünüyorlardır. Bütün öğrenci ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'a Meslek Yüksek Okulu
Çarşamba, 21 Kasım 2007 10:48

Davutlar, meslek yüksek okuluna kavuşuyor. Davutlar'da eğitime başlaması planlanan meslek yüksek okulunun inşaatının yapımı için Valilik, belediye, hayırsever ve üniversite arasında protokol imzalandı. Yaptırılacak yüksek okul binasının arsası ve çevre düzenlemesi Davutlar Belediyesi tarafından başlanacak, inşaatı ise hayırsever Veli Kutlu tarafından karşılanacak.

Meslek Yüksek Okulu inşaatı için Davutlar Belediyesi'nde düzenlenen törene Aydın Valisi Mustafa Malay, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal ve hayırsever Veli Kutlu katıldı.

Belediyeye ait daha önce şahsa satılan ve satışı iptal edilen Taşlıbelen mevkiindeki 17 bin 403 metrekare araziyi Adnan Menderes Üniversitesine bedelsiz olarak tahsis edildi. . Davutlar'ı bir üniversiteye Kavuşturarak belde halkı ...


Hepsini Oku, (24)
Deney beton ve yapı malzemeleri laboratuvarı
Cumartesi, 03 Kasım 2007 09:17

 Türkiye Orta Doğu, Balkanlar ve Kafkasya bölgeleri arasında çok stratejik bir konuma sahip olduğu gibi, gerek biyolojik  ve tomografik gerekse meteorolojik koşulların olumsuzluğu nedeniyle, sık sık büyük doğal afetlerle karşı kalarak, önemli  miktarda can ve mal kayıplarına uğramakta ve ekonomik ve sosyal yapımızda derin yaralar açan sorunlarla boğuşmaktadır. Hızlı nüfus artışı ve yerleşme yerlerindeki düzensiz gelişmeler doğal afet zararlarını arttırmaktadır.

Son on yılda meydana gelen doğal afet zararları 20 Milyar ABD Doları kadardır. Ülkemizde her dokuz ayda bir hasar yapıcı bir deprem ve yılda ortalama 25 önemli su baskını ve 50 heyelân olayı meydana gelmektedir. Marmara Denizinde meydana geleceği öngörülen depremin olası hasarlarının ülke ekonomisinde yaratacağı olumsuzluğu hesap etmek bile çok zordur. Bu nedenle 1999 depremlerinden alınan dersler doğrultusunda, bir doğal afet olduktan sonra yara sarma politikaları terk edilmiş ve afet zararlarını azaltma politikalarına & ...

Hepsini Oku, (22)
Davutlar AKP
Perşembe, 01 Kasım 2007 22:06

 AKP İktidarının, Aydın, Kuşadası, Davutlar Belde Lokali niçin kapalıdır? Davutlar AKP belde lokali, kendi partililerine mi hizmet etmektedir? Yoksa, kasabanın tamamına mı hizmet etmektedir? Anlaşılmış değildir. Eğer göstermelik olarak açıldı ise neden buna ihtiyaç duyulmuştur.Halkın tamamına hizmet etmeyi arzulamış olsalar, Lokal sabah akşam açık olurdu. Kendilerine hizmet ediyorsa, Davutlar’ lının söyleyecek hiç bir sözü yoktur.

Davutlar AKP Belediye Başkan aday adayı Salih Celepci’ nin söylediği gibi, Yönetime seçilmiş cüzî azınlığın Lokalimi’ ki “Bu Lokale sen gelme, bu Lokal benim özel mülkiyetim” diye söylemenin manasını, Belde Başkanı İbrahim Öztürk, neye dayanarak konuşmuştur, bilinmez. Bu güne akadar AKP belde yönetimi Davutlar'ın hangi sorununa çözüm bulmuş? Seçimlerde tüm partiler Davutlar gazetelerine reklam verirken, kendilerini anlatırken, hatta AKP'yi kötülerken belde y&o ...

Hepsini Oku, (23)
Cumhiryet Bayramı çoşkusu
Çarşamba, 31 Ekim 2007 22:28

 Şirin beldemiz Davutlarda 84. yılını kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çoşku ile kutlanmıştır. 28 Ekim günü saat 13:00’de Atatürk büstüne Davutlar Belediye Başkanlığı, Davutlar Jandarma Komutanlığı, siyasi partiler, resmi kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütlerinin çelenk koyması ile ölen şehitlerimiz anısına 1 dakikalık saygı duruşunun ardından, istiklal marşı okunarak Cumhuriyet Bayramı kutlanmaya başlanmıştır.

29 Ekim günü Davutlar Cumhuriyet meydanı sabahtan kutlanacak bayramın ön hazırlıkları yapılmış, kasabamızın okul öğrencileri, Çok Programlı Şukufe Cemal Özbaş Lisesi, Kazım Dirik İlköğretim Okulu, Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu, Feriha Ruhi Karakaş ilköğretim okulu öğrencileri Cumhuriyet meydanında yerlerini almışlardır.
Tüm katılımcı öğrencilerimizin Cumhuriyet bayramının önemini kavradıkları gözlerinden okunmaktaydı.

Çok Programlı Şukufe Cemal Özbaş Lisesi bando takımı eşliğinde belde halk ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediye Spor teknik direktörü görevden alındı
Çarşamba, 31 Ekim 2007 22:21

 Davutlar belediye Spor Kulübü başkanı İbrahim Başlık, A takım teknik direktörü Kral Yavuz’un takımla ilişkisinin kesildiğini belirterek gazetemize aşağıdaki açıklamaları yaptı; “05.07.2007 tarihinde yapılan alağan üstü genel kurulda yönetime gelen bizler Belediye Başkanımız Tuncay Uysal’ın maddi ve manevi desteği ile bugüne kadar geldik. Yönetim kurulumuzun ilkesi Aydın Amatör Süper liginde oynayan futbol takımımıza Davutlar’lı futbolcu kardeşlerimizi zaman içersinde takıma kazandırmaktı. Basında olumlu olumsuz eleştiriler oldu, bunlar normaldir. Daha öncede gazetenize verdiğim beyanatta da söyledim. Hata yaptığımızda özür dilemesini bilen insanlarız. Bizim amacımız futbolu sevdirmek, küstürmemektir. Davutlar Belediye Spor kimsenin tapulu malı değildir. Yönetimler gider, yenisi gelir. Bizler de yarın gidebiliriz. Hocamız Kral Yavuz yıllardan beri Davutlar’da çalışmakta ve geçmişte de başarılar kazanmıştır. Bunu kimse inkar edemez. Bunun i&cc ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.91617 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu