Esnaflar
 
Davutlar'dan Haberler
Sanayi sitesi kurulu yapıldı
Cumartesi, 05 Temmuz 2008 15:00

 Davutlar Taşlıbelen mevkiinde 76 üyeli, 129 işyerinden oluşan Davutlar Sanayi Sitesi Olağan genel kurulu geçtiğimiz  Pazar günü Adem Ulus kıraathanesinde yapıldı.
      Adem Ulus kıraathanesinde yapılan toplantı Saat: 11.oo’de yeterli çoğunluğun sağlanması ile başladı.
      Toplantı şu gündem maddelerinden oluşmaktaydı.
  1- Açılış ve yoklama
  2- Atatürk ve Şehitler anısına saygı duruşu
  3- Divan kurulu şeçimi ile divana toplantı tutanaklarını imzala-ması hususunda yetki verilmesi
  4- 2007 yılına ait yönetim kurulu faaliyet raporu, Denetleme kurulu raporları ile Bilanço, Gelir-Gider farkı hesaplarının oku-nup görüşülmesi, raporların ve hesap raporlarının ayrı ayrı kabulü.
6- Üye aidatlarının gecikmesinden kaynaklanan, faiz oranları-nın düşürülmesinin görüşülmesi
  7- Sanayi Sitesinin ihtiyaç duyulan bölümlerine, çevresine ...

Hepsini Oku, (1)
Belediye başkanına açık mektup
Perşembe, 26 Haziran 2008 15:00

Davutlar sahilinde oturmakta olan bir vatandaşımızdan belediye başkanı Tuncay Uysal'a açık mektup;
    Ben yılın en az 6-7 ayını Davutlar'da geçiren,sizin deyiminizle yazlıkçı,bana göre artık Davutlar'lıyım. Sahilde oturuyorum. Bu sene geldi-ğimizde gördük ki pazar yerleri kaldırılmış. Yeni pazar yerini de gidip inceledim. Bazı hatalara rağmen güzel bir pazar olmuş diyebilirim. Bu konuda da tebrik ederim. Pazar yeri güzelde,işletmesi,bence sorgulanması gerekir.
    Sahil pazarları buraya taşınıyormuş. Hangi akla hizmet ediliyor anlamadık. Sahil pazarının işlevi ile büyük pazar hiç aynı olur mu? Sahilde akşam insanlar dolaşıp gezmek vakit geçirmek için pazara gelir o anda beğendikleri bir eşya,gıda maddesi veya herhangi bir ihtiyaçlarını alırlar. Yani özellikle alışveriş yapmak için buralara gitmezler. Bu pazarlar bunca yıl vardı,şimdimi akıllarınıza geldi. Neymiş Davutlar'a hareket gelsinmiş. Olur mu öyle şey? Şimdi sahilde oturan bir aile bir bağ maydanoz için Davutlar'a gelir mi?
 &nb ...

Hepsini Oku, (1)
Yeni Davutlar Halk pazarı açıldı
Pazartesi, 23 Haziran 2008 15:00

 Davutlar'da 1.3 Milyon YTL (1.3 trilyon)'ye ihale edilen Uzay Çatı Kapalı Pazar yeri açıldı. Uzay Çatı Kapalı Pazarda şu an 12 ayakkabı tezgahı, 14 züccaciye tezgahı, 11 çerez tezgahı, 23 Kuru gıda tezgahı, 220 manav tezgahı, 106 tuhafiye tezgahı olmak üzere 386 tezgah bulunmaktadır. Ayrıca pazarda 2 Tekel bayii, 4 balıkçı dükkanı, 3 tavukçu dükkanı, 7 peynirci dükkanı ve 2 adet wc bulunmaktadır. Ayrıca sezonluk pazarcılar için yerler ayrılmış durumdadır. Uzay çatı kapalı pazarımızın toplam alanı 14 dönümdür. Bu 14 dönümün 6.000 metrekaresine kapalı Pazar yeri yapılmıştır.

Davutlar'a açılan kapalı pazar yerinden sonra sahildeki pazar yerleride kapatılmış ve tüm pazarlar Davutlar içine alınmıştır. Sahildeki vatandaşlarımızın Davutlar daki pazar gelmeeri için minibüsçülerden bu yıl yapılan zamların sahil için uygulanmamasını istediği söyleniyor.

Pazar konusunda bazı vatandaşlarda yer uzaklığından ...

Hepsini Oku, (0)
Ana sınıfı öğrencilerinden resim sergisi
Cumartesi, 21 Haziran 2008 10:31

 Kazım Dirik İlköğretim okulu ana sınıfı öğrencilerinin bu yıl ilk kez hazırladıkları yıl sonu, resim ,boyama ve el işi sergisi büyük beğeni kazandı. Öğretmenleri Yeliz KÜRKÇÜ'nün minik öğrencileri ile birlikte hazırladıkları olağanüstü güzellikteki sergi tüm izleyenleri büyüledi.
        
Okul öncesi çocuğunun çevresini tanımaya, toplumun değer yargılarını kazanmaya çalıştığı ve konuşmayı iyice öğrendiği bir dönem olduğunu belirten Okul müdürü Ahmet SATILMIŞ, çocuğun ufkunu açan, eğitime katkı sağlayan her türlü etkinliğe herzaman önem verdiklerinin belirterek böyle bir çalışmayı ortaya koyan ana sınıfı öğretmeni Yeliz KÜRKÇÜ'yü ve öğrencileri kutladı.
          
Miniklerin ikinci annesi olarak gördükleri, çocukla çocuk olan başar ...

Hepsini Oku, (0)
Beldemizde 19 mayıs törenleri
Salı, 20 May 2008 22:09

 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi, beldemizde de kutlandı. Tören 09.00 da Atatürk anıtına çelenk konulması ve İstiklal marşının okunmasının ardından Davutlar Yalçın Berber stadyumunda yapılan gösterilerle devam etti.

Burada yapılan törende; Belediye Başkanı Tuncay UYSAL, Davutlar Jandarma Karakol Komutanı Emre ÖNEM ve Lise müdürü Ahmet KAR öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladılar. 19 Mayıs Atatürk'ü anma ve Gençlik Spor Bayramının anlam ve önemini ifade eden konuşmalardan sonra Davutlar Kültür Turizm Tanıtma ve Gençlik Spor Derneğinin, beldemizin gururu Halk oyunları ekibinin gösterisi ve Şukufe Cemal Özbaş çok programlı lise ve Kazım Dirik İlköğretim öğrencilerinin hazırladığı gösteri sunuldu. Halat çekme ve koşu yarışmaları yapıldı.
         
Davutlar stadyumunda yapılan törenlere Davutlar'da olup olmadıkları bile bel ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar PTT yenilendi.
Pazartesi, 12 May 2008 00:40

 Küçük büyük herkesin kendisine göre anıları olan PTT, postahaneler artık çağa ayak uydurdu sadece mektup, telgraf, telefon üçlemesi olarak bilinen PTT teknolojinin yeniliklerini şubelerinde uygulamaya başladı. Daha anlaşılır anlamda  kabuk değiştirdi ve yeni işlevler kazandırılarak toplumun oldukça geniş kesimine hitap etmeye başladı.
             
Aydın'da 15 PTT şubesi yenilerek hizmete girdi. Bunlar içerisinde beldemizdeki şubede yeni görüntüsü ile hizmet vermeye başladı. Haziran ayı ortalarındada numaratör sistemiyle verilecek hizmet ile kuyruk beklemeden çoğaltılacak olan oturma banklarında oturarak sıralarının gelmesini bekleyecekler. Yine yaz uygulaması ile beraber Haziran ayında Cumartesi günleri de saat 17.30 a kadar hizmet verecek.
       
PTT nin tüm şubelerinde olduğu gibi Davutlar şubesindede gerek cep telefonları faturaları ve gerek kredi kartı öd ...

Hepsini Oku, (1)
Davutlar Jandarma Tansaş soygunu kısa sürede çözdü.
Pazar, 11 May 2008 16:26

 Davutlar Jandarma Komutanı Üsteğmen Emre Önem ve ekibi bir başaralı operasyona daha imza attı.

Davutlar Jandarma Komutanı Üsteğmen Emre Önem ve ekibi  geçtiğimiz hafta beldemiz Tansaş'ın soyulması olayını faillerini bularak çözdüler. Soygunu;  daha önce çeşitli suçlardan 8 sabıkası 3 sabıkalının gerçekleştirdiği tespit edildi. Mağazaya alışveriş yapmak için girmiş gibi görünüp, alışveriş arabasının alabileceği kadar mal alıp ondan sonra da giriş kapısının önünde bulunan suç ortaklarına kapıyı dışarıdan açtırmak süreti ile cihazlara yakalanmadan malları çaldıkları anlaşılmıştır.

Mağazanın güvenlik kamerası kayıtları ile zanlılar teşhiş edilmesi kolaylaşmıştır. Kuşadası’nda ikamet eden 3 sabıkalı HK, KK; GK’nin isim ve adreslerine ulaşılmış ve Davutlar Jandarma ekipleri kişilerin evlerine yaptıkları baskında çok sayıda marketten çalınmış malları da ele geçirmişlerdir.

T ...

Hepsini Oku, (0)
Belediye meclisi Mayıs ayı toplantısını yaptı
Cumartesi, 10 May 2008 14:00

 Davutlar Belediye Meclisinin Mayıs ayı Olağan toplantısı 7 Mayıs 2008 Çarşamba günü Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısına Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Hasan Çoban, Mustafa Yakıt, Mehmet Ali Ateş, Tahir Derya, Hasan Bavik, Muhalefetten; Kerim Hamarat, Ömer Kaplan katıldı, Nurcan Tütüncü ve Mustafa Filiz katılmadı.

Altı gündem maddesiyle başlayan toplantı. Belediye Başkanı Tuncay Uysal'ın  Kasabamız Sahil kesiminde Gençlik Kampı üzerinden geçen Özçelik Sitesi önünden devam eden sokağa kanserden vefat eden 21 yaşındaki Ege Bölgesi Ralli 1. Ozgürcan Gözmen isminin verilmesini teklif etti.  Belediye Başkanı Tuncay Uysal'ın vermiş olduğu teklif oy birliği ile kabul edilerek toplantı 7 gündem maddesiyle olarak son buldu.

Gündemin 1. maddesi 2007 Yılı Kesin Hesabının Müzakeresi idi. Bu maddeye göre 2007 yılı kesin hesabı Belediye Başkanı Tuncay Uysal tarafından okundu. ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2012 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.11732 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu