Davutlar'dan Haberler
Davutlar Ege'nin incisi, Kuşadası'nın küçük, şirin beldesi
Cumartesi, 19 Temmuz 2008 18:52

 Çocukluğumun, bekarlık yıllarımın geçtiği doğup, büyüdüğüm yer. Haftada bir gidip görmeden, suyunu içmeden, havasını solumadan duramadığım yer. Acı tatlı bir çok hatıramın olduğu yer, memleketim.

Kış aylarında 9000 bin nüfuslu, yaz aylarında 10,000 i bulan bu güzel yerin kıymetini biliyor muyuz sizce. Bence bilemiyoruz.

Bölgenin en verimli topraklarının, içmeye doyulmayan tadıyla kaynak sularının ve o paha biçilmez ormanların değerini bilemiyoruz.

Her geçen gün yok etme çabası içerisindeyiz adeta. Kuşadası gibi betonlaşmaya merak saldık. Ekip biçilen yerleri katletmede üstümüze yok. Ellerimizle doğayı katletmekte tuzu biberi oluyor. Benimki sadece bir sitem. Etrafımız taş duvarlarla öyle bir çevrilmiş durumda ki, bazen nefes alamıyoruz. Daha yolun başındayken bir şeylere dur diyebiliriz demek isterdim ama çokta yolun başında değiliz aslında. Neredeyse Davutlarımızda şehirleşme yolunda. Hatırlıyorum ç ...

Hepsini Oku, (0)
Yeni Sezona geçmişteki hatalarımızdan ders alarak gireceğiz
Cuma, 18 Temmuz 2008 18:48

 Yeni sezon hazırlıklarına Davutlar Belediye Spor başladı. Eylül'ün ilk haftası başlaması düşünülen Aydın Süper Amatör Liginde mücadele eden takımımız hazırlıklarını Yalçın BERBER tesislerinde yapacak. Lige Selim ALPER ile devam etme kararı alan yönetim kurulu Davutlar'ı seven, sporu seven tüm gençleri yapılacak seçmelerle birlikte antremana davet ettiler.

Yönetim kurulu adına gazetemize demeç veren spor kulübü başkanı İbrahim BAŞLIK'ın 2008-2009 sezonu ile ilgili açıklamaları şöyle;''Hatalarıyla,sevaplarıyla geride bıraktığımız sezonda hatalarımızdan ders aldık diyebilirim.Yönetime geldiğimizde ana hedefimiz Davutlar'lı futbolcu kardeşlerimizi takıma kazandırmaktı.Bunu geçen sezon büyük ölçüde başardık diyebiliriz.2007-2008 sezonunun son haftalarında zorlu rakiplerle oynamıza rağmen kendi çocuklarımızla oynadığımız maçlarda bunun semeresini gördük.

...

Hepsini Oku, (0)
4. Geleneksel Davutlar Şeftali, Kültür ve Sanat Festivali Programı
Salı, 08 Temmuz 2008 13:00

 10 TEMMUZ 2008 PERŞEMBE

21:00 Kuşadası Atatürk Meydanı Festival Gösterisi
-Bulgaristan Halk Oyunları Graovo Ekibinin Gösterisi
-Bosna Hersek Halk Oyunları Gajret Ekibinin Gösterisi
- ( DATGES ) Davutlar Kültür ve Turizm Tanıtma Derneği Folklor Oyunları Gösterisi

11 TEMMUZ 2008 CUMA

16:00 Bando Takımı Şehir Gösterisi

16:30 Mehter Takımının Şehir Turu Gösterisi

17:00 Festival Animasyon Grubunun Şehir Gösterisi

17:30 Festival Kortejinin Belediye Binası Önünden Cumhuriyet Meydanına Gelişi ve Açılış ( Sunucu : AYŞE EGESOY )

18:00 Atatürk Anıtına Çelenk Konulması
-Saygı Duruşu -İstiklal Marşı

18:30 -Açılış Konuşmaları
-Belediye Başkanı -Vali

18:45 Plaket Töreni
-Dereceye Giren Şeftali Üreticilerine Ödüllerinin Verilmesi
-ÖSS sınavında Beldemizde birinci olan öğrencil ...

Hepsini Oku, (0)
Sanayi sitesi kurulu yapıldı
Cumartesi, 05 Temmuz 2008 13:00

 Davutlar Taşlıbelen mevkiinde 76 üyeli, 129 işyerinden oluşan Davutlar Sanayi Sitesi Olağan genel kurulu geçtiğimiz  Pazar günü Adem Ulus kıraathanesinde yapıldı.
      Adem Ulus kıraathanesinde yapılan toplantı Saat: 11.oo’de yeterli çoğunluğun sağlanması ile başladı.
      Toplantı şu gündem maddelerinden oluşmaktaydı.
  1- Açılış ve yoklama
  2- Atatürk ve Şehitler anısına saygı duruşu
  3- Divan kurulu şeçimi ile divana toplantı tutanaklarını imzala-ması hususunda yetki verilmesi
  4- 2007 yılına ait yönetim kurulu faaliyet raporu, Denetleme kurulu raporları ile Bilanço, Gelir-Gider farkı hesaplarının oku-nup görüşülmesi, raporların ve hesap raporlarının ayrı ayrı kabulü.
6- Üye aidatlarının gecikmesinden kaynaklanan, faiz oranları-nın düşürülmesinin görüşülmesi
  7- Sanayi Sitesinin ihtiyaç duyulan bölümlerine, çevresine ...

Hepsini Oku, (1)
Belediye başkanına açık mektup
Perşembe, 26 Haziran 2008 13:00

Davutlar sahilinde oturmakta olan bir vatandaşımızdan belediye başkanı Tuncay Uysal'a açık mektup;
    Ben yılın en az 6-7 ayını Davutlar'da geçiren,sizin deyiminizle yazlıkçı,bana göre artık Davutlar'lıyım. Sahilde oturuyorum. Bu sene geldi-ğimizde gördük ki pazar yerleri kaldırılmış. Yeni pazar yerini de gidip inceledim. Bazı hatalara rağmen güzel bir pazar olmuş diyebilirim. Bu konuda da tebrik ederim. Pazar yeri güzelde,işletmesi,bence sorgulanması gerekir.
    Sahil pazarları buraya taşınıyormuş. Hangi akla hizmet ediliyor anlamadık. Sahil pazarının işlevi ile büyük pazar hiç aynı olur mu? Sahilde akşam insanlar dolaşıp gezmek vakit geçirmek için pazara gelir o anda beğendikleri bir eşya,gıda maddesi veya herhangi bir ihtiyaçlarını alırlar. Yani özellikle alışveriş yapmak için buralara gitmezler. Bu pazarlar bunca yıl vardı,şimdimi akıllarınıza geldi. Neymiş Davutlar'a hareket gelsinmiş. Olur mu öyle şey? Şimdi sahilde oturan bir aile bir bağ maydanoz için Davutlar'a gelir mi?
 &nb ...

Hepsini Oku, (1)
Yeni Davutlar Halk pazarı açıldı
Pazartesi, 23 Haziran 2008 13:00

 Davutlar'da 1.3 Milyon YTL (1.3 trilyon)'ye ihale edilen Uzay Çatı Kapalı Pazar yeri açıldı. Uzay Çatı Kapalı Pazarda şu an 12 ayakkabı tezgahı, 14 züccaciye tezgahı, 11 çerez tezgahı, 23 Kuru gıda tezgahı, 220 manav tezgahı, 106 tuhafiye tezgahı olmak üzere 386 tezgah bulunmaktadır. Ayrıca pazarda 2 Tekel bayii, 4 balıkçı dükkanı, 3 tavukçu dükkanı, 7 peynirci dükkanı ve 2 adet wc bulunmaktadır. Ayrıca sezonluk pazarcılar için yerler ayrılmış durumdadır. Uzay çatı kapalı pazarımızın toplam alanı 14 dönümdür. Bu 14 dönümün 6.000 metrekaresine kapalı Pazar yeri yapılmıştır.

Davutlar'a açılan kapalı pazar yerinden sonra sahildeki pazar yerleride kapatılmış ve tüm pazarlar Davutlar içine alınmıştır. Sahildeki vatandaşlarımızın Davutlar daki pazar gelmeeri için minibüsçülerden bu yıl yapılan zamların sahil için uygulanmamasını istediği söyleniyor.

Pazar konusunda bazı vatandaşlarda yer uzaklığından ...

Hepsini Oku, (0)
Ana sınıfı öğrencilerinden resim sergisi
Cumartesi, 21 Haziran 2008 08:31

 Kazım Dirik İlköğretim okulu ana sınıfı öğrencilerinin bu yıl ilk kez hazırladıkları yıl sonu, resim ,boyama ve el işi sergisi büyük beğeni kazandı. Öğretmenleri Yeliz KÜRKÇÜ'nün minik öğrencileri ile birlikte hazırladıkları olağanüstü güzellikteki sergi tüm izleyenleri büyüledi.
        
Okul öncesi çocuğunun çevresini tanımaya, toplumun değer yargılarını kazanmaya çalıştığı ve konuşmayı iyice öğrendiği bir dönem olduğunu belirten Okul müdürü Ahmet SATILMIŞ, çocuğun ufkunu açan, eğitime katkı sağlayan her türlü etkinliğe herzaman önem verdiklerinin belirterek böyle bir çalışmayı ortaya koyan ana sınıfı öğretmeni Yeliz KÜRKÇÜ'yü ve öğrencileri kutladı.
          
Miniklerin ikinci annesi olarak gördükleri, çocukla çocuk olan başar ...

Hepsini Oku, (0)
Beldemizde 19 mayıs törenleri
Salı, 20 May 2008 20:09

 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi, beldemizde de kutlandı. Tören 09.00 da Atatürk anıtına çelenk konulması ve İstiklal marşının okunmasının ardından Davutlar Yalçın Berber stadyumunda yapılan gösterilerle devam etti.

Burada yapılan törende; Belediye Başkanı Tuncay UYSAL, Davutlar Jandarma Karakol Komutanı Emre ÖNEM ve Lise müdürü Ahmet KAR öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladılar. 19 Mayıs Atatürk'ü anma ve Gençlik Spor Bayramının anlam ve önemini ifade eden konuşmalardan sonra Davutlar Kültür Turizm Tanıtma ve Gençlik Spor Derneğinin, beldemizin gururu Halk oyunları ekibinin gösterisi ve Şukufe Cemal Özbaş çok programlı lise ve Kazım Dirik İlköğretim öğrencilerinin hazırladığı gösteri sunuldu. Halat çekme ve koşu yarışmaları yapıldı.
         
Davutlar stadyumunda yapılan törenlere Davutlar'da olup olmadıkları bile bel ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 2.09516 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu