Davutlar'dan Haberler
Seçmen listeleri askıya çıktı
Çarşamba, 26 Kasım 2008 19:55

 29 Mart 2009'da yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıkarıldı. Listeler, 5 Aralık Cuma günü saat 17.00'de askıdan indirilecek. Çarşıda bulunan muhtarlık merkezinden 4 mahalle muhtarından listelere bakıp, isminiz olup olmadığını görebilirsiniz.

Seçmen niteliğine sahip olduğu halde muhtarlık bölgesi askı listesinde ismi bulunmayanlar, başka bir muhtarlık bölgesi askı listesinde yazılı olup da sürekli olarak oturmak amacı ile listenin askıya çıkarıldığı muhtarlık bölgesine gelenler, öğrenci olup, seçmen niteliğini taşıyan ve öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oylarını kullanmak isteyenler, muhtarlık bölgesi askı listesinde kimlik ve adres bilgilerinde yanlışlık veya eksiklik bulunanlar, bilgisi değişenler (vatandaşlık durumu gibi), askerlikten terhis olanlardan listede kaydı bulunmayanlar (Terhis belgesi veya Askerlik Şubesince verilen belgenin ibrazı gerekl ...

Hepsini Oku, (22)
BU REZALETİN SUÇLUSU KİM?
Çarşamba, 26 Kasım 2008 14:24

 Amatör Süper Lig’de haftanın en önemli maçı,Liderliği etkileyecek şampiyonluğun en büyük iki adayının maçına, polisler 35 dakika geç geldiği için oynanmadı. Futbolcular ve yöneticilerimiz isyan ettiler.

Pazar günü saat 12:00’de Mukan Perinçek Stadı’nda oynanması gereken maç güvenlik güçlerinin geç gelmesi dolayısıyla hakem tarafından ileri bir tarihe ertelendi. Amatör Süper Lig’de günlerdir beklenen, mutlak galibiyet için sahaya çıktığımız maçta çocuklarımızın hevesleri kursaklarında kaldı. namağlup iki ekibin karşılaşması için maç saatinde emniyet ekipleri gelmediği için başlamadı. Maç başlama saatinden 15 dakika önce ve sonrasında,  polislerin gelmesi için 30 dakika bekleyen maçın orta hakemi Erbay Aldemir, bu sürede polisler gelmediği için maçı tatil ettiğini açıkladı. Güvenlik güçleri 35 dakika ...

Hepsini Oku, (1)
Maçı kazanmak istiyoruz
Cuma, 21 Kasım 2008 15:04

 MORALİMİZ VE KENDİMİZE GÜVENİMİZ YERİNDE, PAZAR GÜNÜ SIRA KÖY HİZMETLERİNDE
Pazar günü Aydın Mukan Perinçek stadındaki maç, süper ligin en zorlu maçı olarak gösteriliyor. Her iki takımında ligin üst sırasında olması, her iki takımında yenilgileri bulunmaması liderliği sadece gol üstünlüğünün belirlemesinden dolayı bu hafta ki maçın önemi büyük..
       
Takımın antrenörü Selim Alper; Davutlar Belediye Spor grubun en kaliteli takımı olduğunu iddia ederek ''Bu grubun en iyi takımı biziz. Rakip takım da bizim gibi genç ve dinamik takımlarından biri ama bizim yenemeyeceğimiz takım yok. Rakip takım da bizim gibi genç ve dinamik takımlarından biri. Normal şartlarda Özel İdare Köy Hizmetleri takımını yenerek üç puanla dönecek gücümüzde var. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bir takım olumsuzluklara rağmen bu çocuklar b ...

Hepsini Oku, (0)
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Umut Şenol'dan açıklama
Perşembe, 20 Kasım 2008 16:16

 Davutlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Umut Şenol; “ TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken
Hükümete 9 maddelik Ekonomik kriz reçetesi sunmuştur “ dedi.
      
TESK, yöneticileri en alt birimden itibaren yargı göze timinde yapılan demokratik seçimlerle işbaşına gelen 13 Meslek Federasyon, 82 Birlik, 3151 Oda, 491 Meslek dalıyla ülke düzeyinde ve yaklaşık 2 milyon üyeye sahip en büyük sivil toplum kuruluşudur.
    
Türkiye genelinde 2 milyon üyeye sahip TESK’e bağlı 3151 Oda’dan biri olan Davutlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Umut Şenol Gazetemiz aracılığıyla TESK Başkanı Bendevi Palandöken’in Hükümete sunduğu Kriz reçetesini üyelerini bilgilendirmek için açıklama yaptı. Davutlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Umut Şenol “Yaşanan Ekenomik Krizden çıkmak için TESK Başkanı Bendevi Palandöken hükümete 9 ...

Hepsini Oku, (2)
PARAgraf başına NE ZAMAN geçiyoruz, biz görevimizi yapıyoruz!
Salı, 18 Kasım 2008 21:29

 DAVUTLAR BELEDİYESPOR: 5    -    KUŞADASI SPOR: 2

Davutlar, Yalçın BERBER stadyumu yine zevkli ve bol gollü bir maça sahne oldu. 5 haftadır yenilmeyen takımımız yüzümüzü yine kara çıkarmadı. Son hafta toparlanan ve Köşk'ü gol yağmuruna boğan Kuşadası sporu farklı yenerken seyircilere göze hoş gelen bir futbol sergileyerek hafta sonlarını mutlandırdılar. Maça; Hüseyin, Muharrem, Molla (Levent), Murat ÇARK, Yunus, Murat ARI, Erkan, Osman (Cemal), Ferhat, Güray (Fatih) tertibi ile çıktık.

Maçın 6. dakikasında Ferhat çok sert bazukalarından birini fırlattı, kaleci topu güçlükle kornere yolladı. Etkili olmaya çalıştığımız dakikalarda kontralarla kalemize gelen Kuşadası spor forvetlerinin atakları savunma bloğumuzda eridi. Maçın 26. dakikasında sol taraftan kullanılan serbest vuruşu kullanan Molla ceza sahası içerisine gönderdi ...

Hepsini Oku, (2)
Uyar Oto Yağlama Yıkama açıldı!
Cuma, 14 Kasım 2008 20:40

 Davutlar’da modern yağlama, yıkama ve lastik servisi Osmaniye Mahallesi Menderes Caddesi ( Tansaş Karşısında) hizmete girdi.
 
Gelen misafirleri tesisi tanıtan ve aynı zamanda çeşitli ikramlar sunan Mustafa Uyar; “ Açılışımıza gelerek aynı zamanda çelenk göndererek katılan tüm misafirlerimize onur verdikleri için sonsuz teşekkür ediyorum. Benim prensibim buradan insanların güler yüzle ve memnun bir şekilde ayrılması. Tesisimizde yağ değişimi, yıkama, lastik tamiri yapılmaktadır.” dedi

...

Hepsini Oku, (22)
Davutlar Belediyespor:3 - Aydın Belediyespor: 2
Çarşamba, 12 Kasım 2008 11:39

 İlk dört maçında puan kaybetmeyen takımımız bu maçta zorlanmasına rağmen galip gelmesini bildi. Davutlar Yalçın Berber stadyumunda, futbol oynamaya elverişli bir zeminde oynanan maça takımımız; Hüseyin, Muharrem, Molla, Fatih, Zeki, Yunus, Murat ARI (Cemal), Erkan, Osman (Levent),Ferhat, Güray (Serkan) tertibi ile başladı.

Maça hızlı giren takımımız maçın henüz ikinci dakikasında golü buldu. Murat ARI'nın kullandığı köşe vuruşunda ceza sahası içerisinde topa gelişline sert bir şut çıkaran Güray topu ağlarla buluşturdu. 1-0 Erken gelen golün  takımı kamçılamasını beklerken rakip takım 5.dakikada golü kaçıran taraf oldu. Maçın 19. dakikasında rakip takımın sağ taraftan kullanıp ceza sahası içerisine yolladığı topu defansımız ve kalecimiz seyredince altı pasın içerisinde bomboş kalan rakip oyuncu golü atmak kaldı 1-1.

26. dakikada rakip ceza sahası içerisine ortalanan topu Güray, daha müsa ...

Hepsini Oku, (0)
Ekim ayı meclis toplantısı elektirikli geçti
Pazar, 09 Kasım 2008 19:40

 5 Kasım 2008 Çarşamba günü Belediye Meclis Salonundaki toplantıya;  Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Mustafa Yakıt, M. Ali Ateş, Hasan Çoban, Hasan Bavik, Nurcan Tütüncü, Kerim Hamarat katıldılar. Tahir Derya, Ömer Kaplan ve Mustafa Filiz Kasım ayı Meclis toplantısına katılmadılar.
Kasım ayı Meclis toplantısı gündemsiz toplanmıştı. Belediye Başkanı gündeme iki madde alınmasını teklif etti. Teklif oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra Nuncan Tütüncü' nün vermiş olduğu soru önergesi gündeme alındı.

Gündemin birinci maddesinde Davutlar Belediye sınırlan içerisindeki İçkili yerlerin tespiti için belediyenin sınırlarından, nereden baz alınacağına dair imar komisyonunun toplanmasına ve çalışma yapmasına oy birliği ile karar verildi.

Gündemin ikinci maddesinde ise beldemize iki adet araç alınması yönündeki gündem maddesi oy birliği İle kabul edildi. Bu mad ...

Hepsini Oku, (6)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.89158 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu