Davutlar'dan Haberler
Dünyanın En Büyük Açık Büfesi Rekoru
Pazar, 19 Nisan 2009 21:57

 Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen 5. Açık Büfe Yemek Festivali'nde hazırlanan 1028 çeşit yemeğin yer aldığı açık büfe, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Kuşadası'nda düzenlenen festivalde dünyanın en büyük açık büfesini oluşturmak için ilçedeki tüm turistik tesislerin aşçıları hünerlerini gösterdi. Tesis sahiplerinin de destek verdiği rekor için 400 aşçı günler öncesinden hazırlık yaptı ve hazırladıkları yiyecekleri, şehir merkezindeki eski statta kurulan açık büfeye özenle taşıdı.

Festivale rekor tespiti için Londra'dan davet edilen Guinnes Direktörü Kelly Garrett, sabah saatlerinden başlayarak açık büfede yer alan tüm salata, tatlı ve yemek çeşitlerini tek tek kontrol etti.

Büfed ...

Hepsini Oku, (1)
Dünyanın en büyük açık büfesi Kuşadası'nda kurulacak
Cuma, 17 Nisan 2009 11:04

 GUINNESS REKORLAR KİTABINA GİRMEK İÇİN 1001 ÇEŞİT LEZZET SUNULACAK
Dünyanın En Büyük Açık büfesi yarın saat 12:00'de Kaya Aldoğan Lisesi karşısındaki eski Tariş depolarının olduğu şimdilerde otopark olarak kullanılan alanda görücüye çıkıyor.  Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneğince tertiplenen organizasyonda yapacakları rekor denemesiyle ilgili olarak Kuşadası'na davet edilen Ulusal ve uluslararası birçok kuruluş ve Guinness rekorlarının tescili için gelecek olan yetkililerle  ve Japonya'dan Amerika`dan dünyanın her yerinden davet edilen ünlü şeflerin önünde  `Dünyanın En Büyük Açık Büfesi` rekorunu kırmaya çalışacak olan Kuşadası ahçıları rekoru kıracaklarından eminler.
 
Bu dünyanın en büyük açık büfesi komitesinde Kuş-Tur adına kaltılacak olan, Kuşadası Profesyonel Ahçılar Der ...


Hepsini Oku, (0)
Yeni dönem ilk meclis toplantısı yapıldı
Cuma, 10 Nisan 2009 23:10

 29 Mart 2009 Pazar günü yapılan yerel seçimlerinde ithal oy tartışmaları hala devam ediyor.  Nüfusu 9.599 olarak görülen beldemizde 7478 adet seçmen bulunmasındaki mantıksızlık hala çözülmüş değil. Bazı resmi kurumların her yıl yaptığı araştırmalarda Davutlar ve sahil kesiminde yaz kış yaşayan kişi sayısı 7500 olarak verilirken, Davutlar’ın nüfusunun bu günlerde 10.500 olarak görülmesi ve seçmen listeleri hazırlanırken bu nüfusun 9.599 olarak görülmesinin sebebebi olarak yerel seçimler öncesi yapılan nüfus sayımında Davutlar’da yaşamayan insaların Davutlar’da yaşıyormuş gibi gösterilmesi olduğu söyleniyor.

Böyle bir ortamda 7478 kişi seçmen görülen beldemizde ithal seçmen olduğu söylenmekte. Buda yapılan seçim sonuçlarına gölge düşürmekte.

29 Mart 2009 Pazar günü bu şartla altında ...

Hepsini Oku, (0)
RAKİBİNİ DESTEKLEYENİ ÇÖPÇÜ YAPTI
Salı, 07 Nisan 2009 20:03

 Davutlar Belediye Başkanı Uysal'dan ilginç uygulama

Tekrar göreve getirilen DP'li Tuncay Uysal, kendisine oy vermediği iddia edilen 20 çalışanı temizlik işlerine atadı

Kuşadası ilçesine bağlı Davutlar beldesinde, yeniden belediye başkanı seçilen Demokrat Parti'li Tuncay Uysal, seçimden 1 hafta sonra belediyede köklü bir değişim yaptı.

GÖRÜLEN LÜZUM ÜZERİNE
Belediye Başkanı Uysal, çoğu şoför ve iş makinesi operatörü olan 20 belediye çalışanını, "gördüğü lüzum" üzerine temizlik işlerine atadı. Bu çalışanlar da önceki gün sokaklarda çöp toplamaya başladı.

DAHA ÖNCE UYARMIŞ
Çöpçü yapılan 20 çalışanın, seçim öncesi CHP'li Adem Tuna'yı açı ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediye Başkanlığını Demokrat parti Adayı Tuncay Uysal kazandı.
Salı, 31 Mart 2009 20:25

29 Mart 2009 pazar günü yapılan yerel seçimlerde Davutlar Belediye Başkanlığını Demokrat parti Adayı Tuncay Uysal kazandı. Belde merkezi ve sahil dahil 9.599 nüfusu bulunan beldemizde 7478 gibi abartılı bir rakamda seçmen bulunmakta idi. 6592 kişinin oy kullandığı seçimlerde 6354 oy geçerli sayıldı. Seçmenlerin yüzde 88,15 oy kullandı.


Patilere göre oy oranı ve aldıkları oy sayısı;
DP       % 47,86    - 3.041
CHP     % 44,48    - 2.826
AKP     % 5,32      - 338
MHP     % 2,20       - 140
SP       % 0,14       - 9   

...

Hepsini Oku, (0)
AK Parti'den açıklama
Cuma, 20 Mart 2009 18:59

 AK Parti belde başkanı sayın Kemal Koç komuoyuna açıklamalarda bulundu;  

Çok saygıdeğer Davutlar halkı son zamanlarda çeşitli kişi ve kuruluşların seçimi kazanması halinde AK Parti'ye geçeceği ve hükümetin olanaklarını kullanacağı söylentisi halkımızın arasında dolaşmakatadır Ak Parti olarak kendi görüşlerimiz ve ilkelerimiz doğrultusunda sayın Mehmet Ayaz bu görev için genel merkez tarafından görevlendirilmiş olup seçim sonuçları ne olursa olsun herhangi bir başkan arayışı yada şu anda gündemde olan birleşme söylentileri hiç bir şekilde gündemimizde bulunmamaktadır ve bulunmyacaktır. İktidar partisi olarak siz sayın Davutlar halkına en iyi hizmeti verebilmek için tek adayımız sayın Mehmet Ayaz'dır. Halkımızdan ricamız kulaktan dolma yalan beyanlarla ve söylentilere itibar etmemesidir.
Bilgi ve görüşlerinize sunarız. Biz iktidarın her türlü desteği ile projelerimizi uygulmaya ve Davutlar halkının ...

Hepsini Oku, (1)
İşte İflas, İşte Belgesi
Pazar, 15 Mart 2009 22:52

 Belediyenin toplam 11 adet taşınmazının üzerinde icra olduğu ortaya çıktı. Davutların nesi var nesi yok, her şeyini yok etme yolundaki Tuncay UYSAL'ın, Belediyeyi içine sürüklediği iflası gözler önüne seren bu belgeler, sadece bizim ulaşabildiklerimiz. Arkasından neler geleceği ise belirsiz. Son aylarda hiçbir kurum ve kuruluşa para ödeyemez durumda olan, işçilerine maaş ve ikramiye ödeyemeyen Belediyenin, önümüzdeki aylarda ne gibi hukuki sorunlar yaşayacağını, tahmin etmek bile insanı ürkütüyor.

Geçtiğimiz günlerde Tuncay UYSAL, Belediye araçlarının üzerindeki icraları kaldırdığını söylemişti. Şimdi ise, bu icra işlemlerini, taşınmazlar üzerine kaydırdığı ve bir kez daha halkı kandırmaya çalıştığı anlaşılıyor. Çünkü bu icra işlemlerinin 2 tanesi 20.02.2009 tarihli.

Göreve gelir gelmez Belediyenin 22 dönüm arazisini satan Tuncay UYSAL, ...

Hepsini Oku, (0)
Partiler meclis üyelerini açıkladı.
Salı, 24 Şubat 2009 18:49

 Davutlar'da bulunan ve seçime giren siyasi partiler belediye meclis üyelerini açıkladılar;

CHP Davutlar Belde Örgütü Belediye Başkan Adayı
Adem Tuna


CHP Davutlar Belde Örgütü 
belediye Meclis Üyesi Adayları
1-    Umut Şenol
2-    Mustafa Önür  
3-    Muhittin Yeşilova  
4-    Metin Hekim
5-    Fehim Artan
6-    Halit Suyolcu
7-    Yunus Çengel
8-    Halit Kavak

CHP Davutlar Belde Örgütü  Kontejan
belediye Meclis Üyesi Adayı
Mehmet Nejat Yaşatan

CHP Davutlar Belde Örgütü  Yedek
belediye Meclis Üyesi Adayları
1-    Mustafa Tü ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.72659 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu