Davutlar'dan Haberler
Uğur Dershanesi Davutlar'da
Salı, 01 Eylül 2009 10:08

 Geçtiğimiz hafta Salı günü Davutlar’da 41 yıllık deneyimi bulunan Uğur Dersanesi törenle açıldı. Açılışa Davutlar ve Güzelçamlı'dan bir çok kişi katıldı.

Daha önce beldemizde mevcut olan Davutlar Dersanesi’nin el değiştirerek Uğur Dersanesi’ne  devir olmasından dolayı  Uğur Dersanesi sahipleri tarafından eski belediye sarayı yeniden düzenlenerek modern ve güzel bir binaya dönüştürüldü.

Uğur Dersanesi kurucu üyesi Ali Rıza Akdere; “ Uğur Dershaneleri eğitimdeki 41 yıllık deneyimini Davutlar’a taşıyor. Türkiye’de “marka” olan Uğur Dershaneleri eğitimde yakaladığı kaliteyi Davutlar’a taşıyarak Davutlar halkı ile kucaklaşmak istiyor. Başardıklarımız başaracaklarımızın teminatıdır.

Eğitimdeki en üst teknolojiyi kullanan dershanelerimiz aynı imkanı Davutlar’ daki ö ...

Hepsini Oku, (4181)
Karate takımımızın büyük başarısı
Pazartesi, 31 Ağustos 2009 09:11

 Davutlar’da  Belediye Spor Kulübü bünyesinde 2003 yılında kurulan ve öğretmenliğini Murat Eser’in yaptığı ve 2003 yılından bu yana bir çok birincilik, ikincilik, üçüncülük kazanarak beldemizin adını duyuran kursiyeler göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Her türlü maddi imkansızlılara rağmen kazanılan bu başarılar Davutlar'da sadece futbol veya folklörün olmadığının en iyi göstergesi. Eğer gerekli destek verilir ise daha büyük başarılara imza atacaklarından hiç kuşkumuz yok. Davutlar'da diğer spor dalları ile bölümler açıldıkça gençlerimizin sporun her dalında Davutlar'ın adını duyurucaklardır. Bunun için gerekli alt yapının hazırlanması ve desteğin ayrım yapılmadan yapılması çok büyük önem arz etmetedir. 
    
14 - 16 Ağustos 2009 tarihinde Balıkesir’de düzenlenen 21 yaş altı Yıldız T ...

Hepsini Oku, (1)
Davutlar'da ilk kez bir bayan Belediye başkan vekili oldu!
Pazar, 30 Ağustos 2009 23:48

 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde DP'den belediye meclis üyesi seçilen Melek Çengel, belediye başkanının şehir dışında  olmasından dolayı 21 Ağustos Cuma belediye başkan vekilliği görevini 1 günlüğüne yürüttü.

Davutlar belediye başkanlığını vekaleten yöneten DP meclis üyesi Melek Çengel, Davutlar belediyesinin kuruluş tarihi olan 1969'dan beri bir ilke imza atarak Davutlar’da başkanlık makamına oturan  ilk bayan oldu.
    
Beldemizin tanınımış simalarından ve siyasetçilerinden biri olan Zeynel Abidin Çengel'in kızı olan Melek Çengel; “ Ülkemizde kadın-erkek nüfusu eşit olmasına rağmen kadınlarımız siyasetten uzak duruyor. Ben ilk kez 2009 yerel seçimlerinde aday oldum ve meclise girdim. Şimdi belediye başkanlığı görevini vekaleten yürütüyorum. İleriki dönemerde kadın sayılarının ...

Hepsini Oku, (25)
Uyuşturucu avcılarından biride Davutlarlı
Perşembe, 27 Ağustos 2009 19:22

 İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, '1 gram 1 insan' sloganından yola çıkarak kapkaç, yankesicilik, hırsızlık olaylarında olduğu gibi uyuşturu için de özel bir tim kurdu. 40 kişilik uyuşturucu timi mahalle aralarında ve alışveriş merkezlerinde gençleri zehirleyen torbacı tabir edilen uyuşturucu tacirlerini yakalayacak. 1 gram uyuşturucunun ele geçirilmesinin bile bir gencin kurtarılması için çok önemli olduğunu belirten Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, "Uyuşturucu ile mücadele çok önemli bir sorun. Bizim için önemli olan bir gencimizin uyuşturucuyla tanışmadan önce önlem almak. Yani bataklığı kurutmalıyız" dedi. Bu uyşturucu avcılarından biride Davutlarlı Ayşe. Uyuşturucuya karşı mücadele de kardeşimize başarılar diliyoruz.

BİSİKLETLİLER
Cadde ve sokaklarda görev yapan polis sayısını artırarak 2 bin 100 kişiye çıkardıklarını belirten ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'a mobese kemaraları kurulacak!
Cumartesi, 15 Ağustos 2009 10:01

 Son zamanlarda artan asayiş olaylarından dolayı Aydın Valisi Hüseyin Avni Çoş;  İl, ilçe ve belde belediyelerine “ Güvenlik Kamerası” genelgesi göndererek, İnsan gözünden kaçan detayların güvenlik kameraları tarafından kayıt altına alınabildiğine işaret ederek, “Suç ve suçlularla mücadelede caydırıcı etkisi olan güvenlik kameraları, suç oluştuktan sonra faillerin tespiti ve delillendirilebilmesi açısın dan da daha büyük öneme sahip” olduğunu belirterek belediye başkanlarının ve güvenlik birimi kısım amirlerinin halkı bilgilendirmesini istedi.

Bu genelge gereği Davutlar Belediye Başkanı, Davutlar Karakol Komutan Vekili Başçavuş Hasan Bulut ve Güzelçamlı Karakol Komutanı Rasim Ceylan tarafından Davutlar Belediye meclis salonunda Davutlar halkına ve site sakinlerine mobese kameralarıyla ilgili aydınlatıcı bilgiler sundular.

Beldemizde ve sahil sitelerimizde meydana gelen asayiş olaylarının en aza in ...

Hepsini Oku, (0)
Festival yapılyacak.
Cumartesi, 25 Temmuz 2009 11:21

 Davutlar beldesi'nde 12 bin ikinci konutun olduğuna dikkat çeken belediye başkanı, Temmuz ayına gelinmesine rağmen hala 10 bin konutun boş olduğuna vurgu yaptı. Geçen yaz kısmen fark edilen krizin bu yıl iyice hissedildiğini söyleyen Uysal, "Davutlar'da 12 bin ikinci konut var. Fakat şu ana kadar 2 bin civarında konut dolmuş durumda. Davutlar sahilleri sadece hafta sonlarında günü birlik ziyaretlerle hareketleniyor. Buda esnafımıza olumsuz yansıyor. Belediyemizin su, çevre temizlik, emlak ve sabit kira gelirlerini olumsuz etkiliyor. Davutlar belediyesi olarak bizimde borcumuz var. Fakat biz bu yıl sonuna kadar borçlarımızı sıfırlayıp, yeni yatırımlara yönelmek istiyoruz. Bizim yüksek rakamlarda borcumuz yok. Fakat buna rağmen bu yıl festivale ara vermek zorunda kaldık, Yazlık evlerin boş olmasından dolayı esnafımızda hayal kırıklığı yaşıyor!

Kaynak: Söke Flaş gazetesi

< ...

Hepsini Oku, (0)
Belediye Başkanından CHP'ye yeşil ışık!
Cuma, 24 Temmuz 2009 22:35

 Davutlar beldesinin Demokrat Partili belediye başkanı Tuncay Uysal'ın ismi bir süredir siyasi kulislerde, "Uysal CHP'ye geçiyor" şeklinde anılırken, bizde bunun aslını ilk ağızdan öğrendik. Davutlar'da kendisiyle görüştüğümüz Uysal CHP'ye uzak bir insan olmadığını ve aktif olmasa da genç yaşlarında CHP ile dirsek temasında olduğunu ve CHP'ye oy attığını söyledi. Davutlar beldesine 2004 yerel seçimlerinde Demokrat Partiden belediye başkanı seçilen Uysal 2 yıl önce AKP'den teklif aldığını ama bu davete olumlu bakmadığını söyledi.  Uysal 29 Mart 2009 yerel seçimlerine de DP'den girmiş ve 2. dönem için güven tazelemişti.

AKP'nin teklifini belde halkıyla değerlendirdiğini hatırlatan Uysal seçmeninden yeşil ışık göremediğini söyledi. Uysal Demokrat Parti çatısı allında Bakanlık ve milletvekilliği yapan bir çok DP'linin şimdilerde başka partilerde oldu ...

Hepsini Oku, (1)
İlginç DAVSEDER Genel Kurulu II. Bölüm
Çarşamba, 08 Temmuz 2009 23:27

 Özyadınkent sitesi başkanı; Sahile açılan yeni Pazar yeri nedeniyle sitemizin çimlerini tuvalet haline getirdiler, çöplük olarak da kullanıyorlar, ayrıca gece eşyalarını alıp sitemizin çimleri üzerinde yatıyorlar.   Pazar yeri düzenli, derme çatma olmayan bir turizm beldesine yakışan bir yer olmalı, Böyle güzel bir Belediye Binası olan bir beldeye böyle bir Pazar yeri hiç yakışmıyor. 3 gündür A blok Pazar yüzünden trafiğe kapandı. Pazarcılar çıkışları kapattılar. Sitede yaşayan yaşlı insanlar var, bir ambulans gelse sitenin içi dönüşlere müsait değil nasıl alacak hasta olanları.

Benim Pazar yerimin önü Pazar kuruluna kadar tertemizdi. Temiz olması için  taraktör kiralamıştım. Şimdi sitemizin o temizliğinden eser kalmadı. 5 tane çöp bidonumuz yok olmuş, çünkü bidonların olduğu yerde geçemiyorla ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.83213 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu