Davutlar'dan Haberler
Rakip Söke Gençlikspor
Perşembe, 05 Kasım 2009 23:21

 Davutlar Belediyespor  pazar günü deplasmanda yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor. Amatör Süper Lig ekiplerinden Söke Gençlikspor ile karşılaşacak olan takımımız ligin yeni takımı karşısında mutlak galibiyet bekliyor. Ligde yeni bir ekip olan rakip bizi yenerek şanssızlığını kırmak isteyecek. Zorlu bir maç olacağı kesin. Taraftarlar için Pazar günü saat 13,00 de İş Bankası önünden araç kaldıralacak.

                                                 U - 17 MAÇLARIDA DEVAM EDİYOR

Davutlar belediyespor hafta sonu Cumartesi saat 14.00de, oynadığı üç maç sonunda 6 puana sahip ikinci sıradaki Yıldız feneri ağırlayacak. Takımızda 2 maçta topladığı ...

Hepsini Oku, (0)
Kimden izin almış acaba?
Perşembe, 05 Kasım 2009 23:11

 Davutlar'lı bir okurumuzun yayınlaması istemiyle bize gönderdiği yazıyı biz de fotoğraflayarak siz değerli Davutlar halkına sunuyoruz. Okurumuzun yazısı şöyle; Bu yazıyı yazmadan önce sizlerden gelen her türlü yazıyı, hakaret içermedikten sonra, suç unsuru bulunmadıktan sonra yazacağımizi tekrar belirtelim.

"Seçimler geldi geçti, bal tutan parmağını yalar misali nemalananlar oldu, olmaya da devam ediyor. Sevgi plajındaki büfeleri ilk başkanlığı döneminde halka açık mesire yerinde büfe olmaz diyerek yıkan başkan, bu seçimden sonra Sevgi plajının her tarafını söz verdiği insanlara büfe olarak verdi. Yerden biter gibi her taraf büfe oldu. Yazın buraya gelen vatandaşların bile ilgisini çekmiş. Hepsi göcebe çadırları gibiydi. Başkan daha önceki söylemlerinde buralarda ve sahildeki büfelere bir standart getireceğini söylemiş, tep t ...

Hepsini Oku, (2)
Davutlar'da Cumhuriyet kutlamaları
Cuma, 30 Ekim 2009 20:55

 28 Ekim günü Saat 13:00'de Cumhuriyetimiz kurucusu Büyük Önder Atatürk ve şehitlerimizin adına Cumhuriyet meydanı Atatürk anıtına çelenklerin konulmasından sonra bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile sona erdi.
 
29 Ekim günü  saat 10.00 da Beldemizdeki tüm okulların öğrencilerinin Cumhuriyet meydanındaki yerlerini almasından sonra Davutlar Belediye Başkanı, Davutlar Jandarma Karakol Komutan Vekili Astsubay Kıdemli Başçavuş M.Yaşar ÖZTAŞ, Şukufe Cemal Özbaş Ç.P.Lisesi Müdürü Ahmet KAR, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladılar.
Saygı duruşunun ardından Vali Kadir UYSAL İlk Öğretim Okulu Müzik Öğretmeni Hayri KARACA yönetiminde İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekildi.
Feriha Ruhi Karakaş İlk Öğretim okulu Sosyal bilgiler öğretmeni Firzan ÜSTÜN Cumhuriyetin anlam ve önemini anlat ...

Hepsini Oku, (0)
29 Ekim Cumhuriyet bayramı 86. yıl kutlamaları
Salı, 27 Ekim 2009 22:33

 Yer   : Davutlar Cumhuriyet Meydanı
Çelenk Sunma Töreni Programı
Tarih : 28 Ekim 2009 Çarşamba
Saat  : 13.00

Çelenk sunma töreni  28 Ekim 2009 Çarşamba günü Cumhuriyet Meydanında yapılacaktır.
Saat: 12.45’te törene katılan birimler ve görevliler kendilerine ayrılan yerleri almış olacaklardır.
Saygı duruşunun ardından müzik öğretmeni Hayri Karaca yönetiminde İstiklal Marşı’mız söylenecektir.
Çelenk sunma töreni komutanlığı Feriha Ruhi Karakaş İÖO Beden eğitimi Öğretmeni Elvan Keleş tarafından yapılacaktır.

Tarih: 29 Ekim 2008 Perşembe
Kutlama ve Geçit Tören Programı

Hepsini Oku, (1)
Davutlar belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı
Cumartesi, 17 Ekim 2009 21:10

 Davutlar Belediyesi’nin Ekim ayı Olağan Meclis toplantısı 7 Ekim Çarşamba günü Saat: 16.00’da Belediye Meclis Toplantı salonunda yapıldı.
   
Ekim ayı olağan meclis toplantısına DP'den Tuncay Uysal, Melek Çengel, Mustafa Yakıt, Ahmet Yavuz, Serkan Benli, Cevdet Kılınçlı,  CHP'den Muhittin Yeşilova, Metin Hekim, Mustafa Önür ve Umut Şenol katıldılar.

Belediye başkanı Saat: 16.00’da Ekim ayı meclis toplantısını açtığı oturumda;
1 - 2010 Yılı bütçe müzakeresi
2 - 2010 yılı gelir tarife cetveli müzakeresi
3 - Sözleşmeli personel alımı
4 - İmar komisyon raporu gündem maddeleri görüşüldü.
   
Gündemin birinci maddesi; 2010 yılı B& ...

Hepsini Oku, (1)
Davutlar'da hayvan katliamı
Salı, 06 Ekim 2009 16:25

 27-28 Eylül tarihinde Davutlar merkez ve sahil kesiminde hayvanların belediye tarafından öldürülmesi büyük tepkilere neden oldu.

Daha önce Hayvan barınağı için söz veren belediye başkanın barınak için herhangi bir girişimde bulundı. Hayvanların toparlanıp en yakın Hayvan baranağına bırakılması gerekirden işin kolayına kaçıp hayvanları öldürtmesi Hayvan severleri çileden çıkardı.

2 yıl önce Davutlar'da hayvan barıbağı ile ilgili yaptığımız haberde; 10.09.2007 tarihinde Atatürk Anıtı'na çelenk koyup, basın açıklaması yaptıktan sonra Belediye Başkanlığını ziyaret eden hayvanseverler, “Animal Lovers” Başkan'dan söyle bir söz aldılar. Başkan; “Sizlere ihtiyacınız olan alanı vereceğiz. Sözümüz sözdür, ancak binayı kendiniz yaptıracaksınız”  demişti.(
Hepsini Oku, (21)
Üniversitelilere polisten uyarı
Salı, 22 Eylül 2009 09:27

 İzmir Emniyet Müdürlüğü, yeni bir uygulama başlattı. Bugünlerde kayıtların yapıldığı üniversitelerin girişlerinde stantlar açıldı. Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli ekipler görevlendirildi. Öğrencilere, içerisinde uyuşturucu satıcılarının ve terör gruplarının kurduğu tuzaklardan korunma yollarının anlatıldığı, aydınlatıcı mesajların iletildiği özel dosyalar hediye ediliyor. Ayrıca öğrenci yurtlarının adresleriyle telefon numaralarının, kenti sokak sokak gösteren haritanın ve tarihi yerleri tanıtan bilgilerin yer aldığı broşürler de veriliyor. Bu uygulamayı hazırlayanlardan biri de Davutlar'ın yetiştirdiği nadide kişilerden biri olan Tunahan Eroğlu. Davutlar'ı polis teşkilatı içinde gururla temsil eden kardeşimize davutlar.net olarak teşekkür ediyoruz.

Anne ve babalar sevindi
Başta şehir dışından gelenler olmak üzere tüm g ...

Hepsini Oku, (0)
Ramazan bayramınız mübarek olsun!
Cumartesi, 19 Eylül 2009 20:14

Bayram bir sevinç ve neşe günüdür. Yüce duyguların coştuğu, sevgi ve saygı, hislerinin mü'minler arasında alabildiğine canlandığı güzel günlerden biridir. O günde yardımlaşma ve kaynaşma son sınırına varır.

Bayram insanları kaynaştırıp biraraya getiren en güzel vesilelerden biridir. Öyle ki, bayramda şahlanan yardımlaşma ve hediyeleşme ruhu yalnızca hayatta olanlara bağlı kalmaz, dünyadan gidip kabirlerinde bir Fatiha bekleyenlere kadar uzanır. Onların bu dileğini yerine getirmek için mü'minler bayramda kabirleri ziyaret ederler; ruhlarına Kur'ân'lar, Fatihalar ve dualar okuyarak onları da sevindirirler.

Ramazan Bayramının mü'minler arasında ayrı bir yeri vardır. Çünkü Ramazan Bayramı, hergün tutulan orucun iftar vaktindeki sevinci gibi, tutulan bir aylık orucun toplu bir iftar sevincini ifade eder. Bir ay gibi uzun bir süreyle, özellikle Ramazan'ın yaz mevsimine denk geldiğinde sıcak günlerde nefislerine oruç tutturan mü ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.40843 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu