Köşe Yazıları Bölümü

Köşe Yazıları->Sözün Özü-> MAHALLE OLMAK İÇİN MÜCADELE [ Arama ]

MAHALLE OLMAK İÇİN MÜCADELE
Başlık MAHALLE OLMAK İÇİN MÜCADELE
Açıklama 27,11,2012 TRİHLİ KÖŞE YAZISI
Yazar veya notu Davutlar ekspreste yayınlanan yazılar
E-mail
Gönderen Kalemdar
       'Kör cehalet çirkefleştirir insanları! Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek bir cevabım var. Lakin bir lafa bakarım laf mı diye, Bir de söyleyene bakarım adam mı diye...'' MEVLANA

 

        Beldelerimizin kapatılması ile ilgili yazımıza devam edelim. Hoş biz ne kadar devam etsek de oldu bitti. Lakin mahalle olmak isteyenler, mahalle olduğumuz zaman eksikleri, sakıncaları, yanlışları görecekler. Yıllardır kentleşmiş belediyelerimizin kapatılması, insanların kendi kendini yönetmesini ve kendi kendini tabana yayılması ile yerinden yönetimi yok ediyor. Halkın hiç göremeyeceği, yanında olamayacağı ve dertlerini anlatamayacağı bir sistem gelişiyor. Turizm ve güvenlik açısından önemli olan iki beldemizin yatırımlarını artık büyükşehir belediyesi yapmaya çalışacak.  Belediye hizmeti 24 saat yaşayan bir hizmettir. Yağmur yağıp sel tehlikesi oluşunca belediyenin kepçesi, greyderi oradadır, hemen tedbir alınır. Pek çok konuda anında müdahale imkânı vardır. Bence iki beldeyi kapatmak yerine iki  beldeyi birbirine bağlamak gerekir. Davutlar ve Güzelçamlı belediyeleri de birleştirilerek belediye hizmeti devam etmelidir. 

             Davul belediye başkanının sırtında, tokmak başkasında, böyle bir yönetim olamaz. vali ve vali yardımcısının koordinasyonunda Büyükşehir Belediyeleri ve ilçe belediyeleri izlenecek, onların yatırımları gözden geçirilecek, 'şu gerekli, bu gereksiz' denilecek, ee!! o zaman ne anlamı kaldı belediye başkanlığının. Hele bir de Büyükşehire bizim gibi uzak beldeler,  üvey evlat mahalle durumuna düşecek.... Bunun vebalini de siyasetçiler çekecek diyelim ve bir fıkra ile konumuzu bağlayalım.....

        Köyün birinde bir mezar soyguncusu varmış. Cenaze gömüldükten bir gün sonra mezara bir gidilirmiş ki, mezar soyulmuş. Bütün ziynet eşyaları çalınmış. Köylü bu mezar soyguncusunu bilirmiş bilmesine de bir türlü yakalayamazmış. Gel zaman git zaman bu böyle sürüp giderken mezar soyguncusu ölüm döşeğine düşmüş ve oğlunu çağırarak:
- Bak oğlum. Ben bu güne kadar sizin rızkınızı mezar soyarak çıkardım. Şimdi ölüp gidiyorum. Arkamdan tüm köylü bayram yapacak. Bir kişi bile 'Allah rahmet eylesin' demeyecek. 'oh bee öldü de kurtulduk' diyecekler, diye itirafta bulunmuş. Bu olay oğlanın çok gücüne gitmiş. Babasına:
- Baba sana söz veriyorum herkes arkandan rahmet okuyacak demiş ve derken mezarcı ölmüş. Bütün köylü bayramda. Birkaç gün sonra köyde gene bir cenaze. Ama köylünün içi rahat. Cenaze tüm ziynetiyle beraber gömülmüş. Bir gün sonra mezarlığa gidildiğinde oda ne! Mezar gene soyulmuş ve eskisinden farklı olarak cenazenin kıçına koca bir kazık çakılmış. Köylüler bunu görünce:
- Yahu Allah Rahmet eylesin A.. efendide mezar soyardı ama hiç olmazsa kazık çakmazdı demişler.
               Siyasetçilere duyurulur......

 Saygılarımla enveronder@davutlar.net

Oyu Puanı: 0 - Ortalama:

Yorum Gönder Değerlendir
Yorumlar

Bilgiler
Burda 186 Köşe Yazısı Kayıtlı
En fazla Bakılan: Yanar döner
En fazla Değerlendirilen: Bu elbise ona uymaz

Köşe Yazıları Bölümünü Gezen: 3 (0 Kayıtlı Üye 3 Ziyaretçi ve 0 Gizli Üye)
Görünen üyeler:


 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.12043 saniyede 19 sorguyla oluşturuldu